Olbrzymi bałwan powstał w Faliszówce (gmina Chorkówka). Jego budowa trwała kilkanaście dni. Ma ponad 9 metrów wysokości, to prawdopodobnie największa tego typu budowla tej zimy w Polsce.
Mieszkańcy Faliszówki w gminie Chorkówka postanowili wykorzystać okazję, że tej zimy spadło dużo śniegu. Chcieli też przy okazji pobić rekord z 2013 roku. Zbudowali wtedy gigantycznego bałwana o wysokości ponad 8 metrów. Mówiła o nim wtedy cała Polska, ponieważ był największą tego typu budowlą w Polsce wykonaną ręcznie.

Tegoroczny bałwan to dzieło kilkunastu mieszkańców Faliszówki. Jego budowa trwała kilkanaście dni, głównie popołudniami. W budowie przeszkadzał mróz i porywisty wiatr. "Lepienie" zakończyło się w środę 3 lutego wielkim sukcesem, ponieważ bałwan ma ponad 9 metrów wysokości i jest prawdopodobnie największą tego typu budowlą w Polsce tej zimy.Warto podkreślić, że został od początku do końca wykonany ręcznie. Przy budowie wykorzystano tylko budowlane rusztowanie i strażackie drabiny. Śnieg na szczyt dostarczany był w plastikowych wiaderkach.

Na miejsce "budowy" przyjechał Wójt Gminy Chorkówka Grzegorz Węgrzynowski, wręczając pamiątkowy dyplom "kreatywnym mieszkańcom".

Zobacz zdjęcia z budowy gigantycznego bałwana:

Zobacz zdjęcia


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.