Piłkarze Orła Faliszówka doczekają się w końcu nowej szatni sportowej. Gmina Chorkówka ogłosiła przetarg na jej dostawę.
Piłkarze Orła Faliszówka na co dzień występują w krośnieńskiej klasie okręgowej. Jednak kibice, by oglądać swoich zawodników w akcji muszą jeździć do Chorkówki. Tam bowiem Orzeł rozgrywa swoje mecze jako gospodarz. Powodem tego jest brak odpowiedniego zaplecza szatniowego.

- Na swoim stadionie w Faliszówce mamy jedynie blaszaki, bez dostępu do wody. Nie ma też doprowadzonej energii elektrycznej. Nie spełnia to warunków nawet A-klasowych, nie mówiąc już o klasie okręgowej, w której obecnie występujemy. Dlatego też nie otrzymaliśmy licencji na rozgrywanie meczów na własnym boisku - mówi Przemysław Paluch, prezes LKS Orzeł Faliszówka.

Dzięki zaangażowaniu władz klubu, radnego z Faliszówki Stanisława Janika i wójta Grzegorza Węgrzynowskiego jest szansa, że jeszcze w tym roku na obiekcie w Faliszówce będzie nowy obiekt szatniowy. Gmina Chorkówka ogłosiła przetarg na dostawę mobilnej szatni sportowej.

Zgodnie z założeniami, ma mieć wymiary 13 na 4 metry, a wewnątrz pomieszczeń szatniowych dla zawodników, będzie instalacja wodna z 5 kabinami prysznicowymi, 4 ubikacjami i 4 umywalkami a także instalacja elektryczna.

Mobilna szatnia ma być dostarczona maksymalnie do końca listopada tego roku. Jednak zarówno działacze jak i zawodnicy liczą, że może uda się to wcześniej, tak by ostatnie mecze rundy jesiennej drużyna rozegrała już na swoim boisku, oczywiście po pozytywnym zweryfikowaniu obiektu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.