32 drużyny z gminy Chorkówka rywalizowały w niedzielnych zawodach sportowo-pożarniczych, które odbyły się na boisku w Faliszówce.
Boisko piłkarskie w Faliszówce było areną zmagań strażaków ochotników podczas gminnych zawodów sportowo - pożarniczych jednostek OSP z terenu gminy Chorkówka.

W niedzielnych zawodach wzięła udział rekordowa liczba drużyn bo aż 32. Każda z nich musiała sprawdzić się w dwóch konkurencjach - sztafecie i rozwinięciu (ćwiczeniu) bojowym. Po raz pierwszy w historii ćwiczenia bojowe w kategorii seniorów i kobiet odbyły się z wykorzystaniem motopomp Tohatsu.

Wśród dwunastu młodzieżowych drużyn pożarniczych najlepsza okazała się drużyna dziewcząt z Chorkówki i chłopców z Leśniówki. Wśród kobiet triumfowała drużyna z Chorkówki, przed drużyną z Kobylan i Sulistrowej.

Zaciętą rywalizację w grupie A seniorów wygrała drużyna strażaków ochotników z Leśniówki, drugie miejsce zajęli druhowie z Chorkówki, a trzecie drużyna z Kobylan. W tej kategorii zdyskwalifikowana została drużyna ze Szczepańcowej - po zakończeniu zawodów jeden z druhów tej jednostki w krótkich żołnierskich słowach skwitował jego zdaniem pracę komisji sędziowskiej, która nie chciała obejrzeń nagrania na telefonie świadczącego o niesłusznym przyznaniu drużynie ze Szczepańcowej punktów karnych.

Najlepsze drużyny otrzymały puchary i a wszystkie drużyny dyplomy. Najmłodszą zawodniczką zawodów była Paulina Wojnar w OSP Szczepańcowa a najmłodszym zawodnikiem Krzysztof Łukaszewski z OSP Leśniówka.

Sędzią głównych zawodów był bryg. Paweł Gaj, na co dzień dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej w Krośnie. Pomagali mu przedstawiciele KM PSP w Krośnie i druhowie z gminy Rymanów.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji z Faliszówki.