Wczoraj (23.07) około godziny 11:00 doszło do pożaru drewutni w miejscowości Faliszówka (Gmina Chorkówka). Spaliła się niewielka drewutnia wraz ze złożonym tam drewnem na opał.

Około godziny 11:00 do MSK KM PSP w Krośnie wpłynęło zgłoszenie o pożarze w miejscowości Faliszówka. Dyspozytor natychmiast zadysponował 2 zastępy z JRG PSP w Krośnie GCBA Scania oraz GCBA Renault Kerax, OSP Leśniówka oraz OSP Faliszówka. Po dotarciu na miejsce zdarzenia, strażacy szybko przystąpili do gaszenia płonącej drewutni i składowanego tam drewna, oraz polewania wodą znajdującej się blisko pożaru stodołę. Kolejnym krokiem było rozebranie przepalonych elementów konstrukcji oraz dogaszenie pogorzeliska.

Z relacji świadków wynika, że pożar powstał w wyniku przypadkowego zaprószenia ognia.
W bardzo dużym stopniu kluczowy okazał się być czas dojazdu służb ratunkowych, ponieważ płonąca drewutnia postawiona była bardzo blisko domu, stodoły oraz kurnika na który przeniósł się ogień. Dzięki szybkiej akcji strażaków straty są niewielkie.

Na miejscu działały 2 zastępy z JRG PSP w Krośnie, 1 zastęp z OSP Leśniówka, 1 zastęp OSP Faliszówka oraz patrol Policji.

krosno112.pl

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.