Gminny Dzień Strażaka połączony z przekazaniem lekkiego wozu odbył się w Draganowej.
W sobotę 13 maja w Draganowej, odbyły się Gminne Obchody Dnia Strażaka w gminie Chorkówka.

Główną część uroczystości zorganizowano na placu przed Domem Ludowym. Poprzedziła ją uroczysta msza święta w kościele filialnym w intencji strażaków OSP odprawiona przez proboszcza parafii Kobylany ks. Roberta Niemczyka.

Gminny Dzień Strażaka w Draganowej

W trakcie uroczystości Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Chorkówka dh Kazimierz Gładysz podziękował strażakom za codzienną realizację zadań i ofiarność podczas akcji. - Całokształt działalności jednostek OSP sprawia, iż wizerunek naszej gminnej strażackiej organizacji na przestrzeni ostatnich lat uległ znaczącej korzystnej zmianie. Nie mała w tym zasługa m.in. druhów, członków poszczególnych jednostek OSP, w tym zasłużonych działaczy pożarnictwa. Za to wszystko w imieniu Zarządu Oddziału Gminnego oraz własnym serdecznie dziękuje Wam druhny i druhowie, za kontynuowanie pięknych tradycji służenia ludziom i swojej społeczności - mówił Kazimierz Gładysz.

Gminny Dzień Strażaka w Draganowej

Podczas uroczystości nastąpiło oficjalne przekazanie miejscowej OSP fabrycznie nowego lekkiego samochodu ratowniczo - gaśniczego Ford Ranger. Akt przekazania odczytał i wręczył Wójt Gminy Chorkówka Andrzej Koniecki a kluczyki do samochodu wręczył Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie st. bryg. Mariusz Bieńczak.

Gminny Dzień Strażaka w Draganowej

Samochód został zakupiony ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie i Gminy Chorkówka.

Adam Łukaszewski

Gminny Dzień Strażaka był też okazją do uhonorowania druhów. Wręczono dwa złote, pięć srebrnych i dwanaście brązowych medali "Za Zasługi dla Pożarnictwa" a także trzynaście odznak Strażak wzorowy.

Gminny Dzień Strażaka w Draganowej

Aktualnie na terenie gminy Chorkówka działa 15 jednostek OSP (w tym dwie włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego), zrzeszających 618 członków czynnych w tym 531 mężczyzn i 87 kobiet. Jednostki te mają na wyposażeniu 19 pojazdów pożarniczych z czego 7 to pojazdy nowej generacji w zabudowie kontenerowej i wyposażone w zbiorniki wodne oraz agregaty wysokociśnieniowe. W przeciągu ostatnich 8 lat na wyposażenie OSP trafiło 9 fabrycznie nowych pojazdów. W 2016 roku na terenie gminy Chorkówka zanotowano 204 zdarzenia, w tym 124 pożary i 74 miejscowe zagrożenia.

Gminny Dzień Strażaka w Draganowej

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Gminnych Obchodów Dnia Strażaka w Draganowej:

Zobacz zdjęcia


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.