Wczoraj w gościnnej Draganowej odbyły się tegoroczne Gminne Dożynki. Główne uroczystości odbyły się na placu przy Domu Ludowym. Dopisała pogoda, a co za tym idzie również dożynkowa frekwencja. Zobacz zdjęcia.
Główne obchody dożynkowe zainaugurował tradycyjny barwny korowód, w którym reprezentacje poszczególnych sołectw pokazały szerokiej publiczności efekty swojej pracy - wieńce dożynkowe. Pochód skierował się do kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej, gdzie odbyła się dożynkowa msza święta.

Po jej zakończeniu korowód przeszedł na plac obok Domu Ludowego, gdzie Wójt Gminy Chorkówka Andrzej Koniecki dokonał uroczystego otwarcia Dożynek Gminnych.

Po części oficjalnej przyszedł czas na ośpiewanie wieńców dożynkowych przez grupy wieńcowe. Zaprezentowały się delegacje ze wszystkich miejscowości gminy Chorkówka oraz reprezentacja Kopytowej-Stanowiska i Stowarzyszenia Forum Inicjatyw Społecznych ze Zręcina.

Dożynkom Gminnym towarzyszyła wystawa płodów rolnych. Na scenie wystąpił zespół śpiewaczy Potakowianki oraz Orkiestra Dęta z Miejsca Piastowego, która poprowadziła również korowód dożynkowy.

Decyzją komisji konkursowej wieniec dożynkowy z Draganowej będzie reprezentował gminę Chorkówka na dożynkach powiatowych, które odbędą się 4 września w Ustrobnej. Wieniec dożynkowy z Kobylan i Sulistrowej będzie reprezentował gminę Chorkówka na dożynkach diecezjalno-wojewódzkich 28 sierpnia w Jarosławiu.

Starostami dożynek byli Mariola Makoś i Adam Chomentowski.

Gośćmi dożynek byli m.in. Stanisław Piotrowicz Senator RP, Piotr Babinetz Poseł na Sejm RP, Andrzej Krężałek przewodn. Rady Powiatu Krośnieńskiego, Andrzej Koniecki Wójt Gminy Chorkówka, Sebastian Rogala przewodn. Rady Gminy Chorkówka, Radni Powiatu i Gminy.

Zobacz zdjęcia

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.