Przez cały weekend policjanci prowadzili intensywne kontrole uczestników ruchu drogowego.
Za najważniejszy efekt pracy policjantów należy uznać fakt, że podczas weekendu nie odnotowano w powiecie krośnieńskim ani jednego wypadku, a tylko 15 niegroźnych kolizji. Jedna z nich to dzieło pijanego kierowcy. W sobotę po południu, w Wietrznie, Ford Galaxy wypadł z drogi i uderzył w betonowy przepust. Policjanci ustalili, że za kierownicą samochodu siedział 38-letni mieszkaniec gminy Chorkówka.

Bezpośrednio po kolizji mężczyzna przy pomocy znajomych odholował uszkodzonego forda na pobliską posesję. Tam został zatrzymany przez policjantów. Przeprowadzone badanie wykazało w organizmie 38-latka blisko 1,4 promila alkoholu.

Ogółem podczas prowadzonych działań policjanci ujawnili sześciu pijanych kierowców i trzech rowerzystów. Niechlubnym rekordzistą w tym gronie był 48-letni mieszkaniec gminy Rymanów, który w piątek po południu jechał w tym mieście rowerem, mając w organizmie ponad 2,3 promila alkoholu. Ponadto jeden kierowca i jeden rowerzysta kierowali pojazdami, będąc w stanie po użyciu alkoholu. Ponieważ jego stężenie w organizmach obydwu mężczyzn nie przekraczało 0,5 promila, odpowiedzą oni przed sądem nie za przestępstwo ale za wykroczenie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.