Przez cały weekend policjanci prowadzili intensywne kontrole uczestników ruchu drogowego.
Za najważniejszy efekt pracy policjantów należy uznać fakt, że podczas weekendu nie odnotowano w powiecie krośnieńskim ani jednego wypadku, a tylko 15 niegroźnych kolizji. Jedna z nich to dzieło pijanego kierowcy. W sobotę po południu, w Wietrznie, Ford Galaxy wypadł z drogi i uderzył w betonowy przepust. Policjanci ustalili, że za kierownicą samochodu siedział 38-letni mieszkaniec gminy Chorkówka.

Bezpośrednio po kolizji mężczyzna przy pomocy znajomych odholował uszkodzonego forda na pobliską posesję. Tam został zatrzymany przez policjantów. Przeprowadzone badanie wykazało w organizmie 38-latka blisko 1,4 promila alkoholu.

Ogółem podczas prowadzonych działań policjanci ujawnili sześciu pijanych kierowców i trzech rowerzystów. Niechlubnym rekordzistą w tym gronie był 48-letni mieszkaniec gminy Rymanów, który w piątek po południu jechał w tym mieście rowerem, mając w organizmie ponad 2,3 promila alkoholu. Ponadto jeden kierowca i jeden rowerzysta kierowali pojazdami, będąc w stanie po użyciu alkoholu. Ponieważ jego stężenie w organizmach obydwu mężczyzn nie przekraczało 0,5 promila, odpowiedzą oni przed sądem nie za przestępstwo ale za wykroczenie.