Klaudia Jasłowska z Gimnazjum w Świerzowej i Adam Lula z Zespołu Szkół w Chorkówce zostali mistrzami ortografii w kategorii SP w Konkursie Ortograficznym zorganizowanym przez pracowników Urzędu Gminy w Chorkówce.
Gminny Konkurs Ortograficzny "Z Ortografią za pan brat", przeprowadzony przez pracowników Urzędu Gminy w Chorkówce Bogusława Packa oraz Małgorzatę Foremną, odbył się 19 marca w sali Domu Kultury w Chorkówce. Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach: klasy IV - VI szkoły podstawowe oraz gimnazja. Celami konkursu było:
- pogłębienie znajomości zasad ortograficznych,
- doskonalenie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktyce,
- rozwijanie zainteresowań polonistycznych, wspieranie uzdolnień uczniów,
- promocja uczniów zdolnych,
- integrowanie środowisk edukacyjnych gminy,
- wyłonienie mistrzów ortografii.
W konkursie udział wzięli uczniowie reprezentujący wszystkie szkoły podstawowe i gimnazja w Gminie Chorkówka. Uczniowie pisali dyktando przygotowane specjalnie na tę okazję przez Panią mgr Wiesławę Albrycht - nauczyciela języka polskiego szkoły podstawowej w Rogach. W kategorii klas IV - VI uczestniczyło 30 uczniów, a w kategorii gimnazjów 11 uczniów.

Laureaci otrzymali wartościowe nagrody książkowe ufundowane przez Urząd Gminy w Chorkówce - organizatora konkursu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.