W niedzielę 22 maja w Bóbrce (gmina Chorkówka) odbył się IV Przeglądu Pieśni Maryjnych i Pielgrzymkowych. Zaprezentowały się zespoły śpiewacze, kapele ludowe, schole oraz soliści.
Niedzielne (22.05) popołudnie w Bóbrce upłynęło pod znakiem pieśni maryjnych i pielgrzymkowych. Po mszy świętej o godz. 14 obok kościoła odbył się IV Przeglądu Pieśni Maryjnych i Pielgrzymkowych z udziałem zespołów śpiewaczych, kapel ludowych, schol i solistów. Organizatorem była parafia wspierana przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bóbrka a także Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce.

Na scenie prezentowali się zespoły śpiewacze "Bobrzanie" z Bóbrki, "Chorkowianie" z Chorkówki, "Seniorzy" ze Świerzowej Polskiej, "Nadzieja" ze Zręcina, "Dworzanie" z Łubna, "Wietrznianki" z Wietrzna, "Zalaski" z Zalesia, "Łęczanie" z Łęk Dukielskich, "Kamratki" z Krosna a także Kapela Ludowa "Ropiorze" z Bóbrki, Chór "Legato" Gmina Chorkówka, Zespół KGW Wujskie i Zespół KGW z Kobylan. Wystąpiły również schole z Leśniówki i Piątkowej oraz soliści Olga Byhun i Irina Pawluczenko z Ukrainy, Łucja Trybus, Grzegorz Rymek oraz Katarzyna Ciołkosz przy akompaniamencie ks. Stanisława Babiarza. Z rąk sołtysa Bóbrki Stanisława Czarnoty występujący na scenie otrzymali okolicznościowe statuetki.

Przeglądowi towarzyszył kiermasz rękodzieła.Zobacz zdjęcia


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.