Od 1 lipca do 12 sierpnia w przedszkolach, dla których organem prowadzącym jest Gmina Chorkówka, planowane jest zorganizowanie dyżurów.
Dyżury opieki nad dziećmi pełnione będą w następujących przedszkolach:

od 01.07.2022 r. do 15.07.2022 r. - Samorządowe Przedszkole w Świerzowej Polskiej,
od 18.07.2022 r. do 29.07.2022 r. - Samorządowe Przedszkole w Zręcinie,
od 01.08.2022 r. do 12.08.2022 r. - Samorządowe Przedszkole "Baśniowa Kraina" w Chorkówce.

Opieką w ramach "wakacyjnego dyżuru" mogą być objęte jedynie dzieci uczęszczające aktualnie (tj. w roku szkolnym 2021/2022) do ww. przedszkoli.

Rodzice, którzy zdecydują się na korzystanie z takiej formy opieki nad dziećmi w czasie wakacji, powinni w terminie do 20 maja br. złożyć stosowną deklarację.

Jeżeli rodzic jest zdecydowany tylko na jeden z ww. terminów, to powinien złożyć deklarację jedynie na ten okres. Jeżeli zaś chce aby dziecko miało zapewnioną opiekę przez sześć tygodni (tj. od 1 lipca do 12 sierpnia) to deklarację musi złożyć oddzielnie na każdy okres, u dyrektora przedszkola, do którego aktualnie uczęszcza dziecko (stosowne deklaracje do odbioru w ww. przedszkolach).

Dzieci w czasie pobytu w przedszkolu będą objęte pięciogodzinną bezpłatną opieką w godzinach od 7:30 do 12:30 (w ramach realizacji tzw. podstawy programowej), natomiast za każdą dodatkową godzinę rodzic będzie zobowiązany ponieść odpłatność w wysokości 1.00 zł za każdą godzinę pobytu dziecka w przedszkolu (od 6:30, nie dłużej niż do 15:30).

Dodatkowo rodzic zobowiązany będzie ponieść koszt wyżywienia dziecka - około 10.00 zł za 1 dzień pobytu (3 posiłki: śniadanie, obiad dwudaniowy i podwieczorek - koszt żywienia jest prognozowany i może ulec zmianie w zależności od liczby dzieci żywionych).

W sytuacji dużego zainteresowania "wakacyjnym dyżurem", przy naborze dzieci do przedszkoli na ww. okres będzie brana pod uwagę ilość godzin dziennego czasu pobytu dziecka w przedszkolu.
Dodatkowe informacje można uzyskać u dyrektorów ww. przedszkoli.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.