"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej na scenie w Chorkówce w ramach Narodowego Czytania.
Wydarzenie, któremu od 10 lat patronuje para prezydencka, zorganizowane zostało 4 września przez Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce. Nie zabrakło również przedstawicieli lokalnego samorządu, organizacji, stowarzyszeń i mieszkańców.

W tym roku na scenie obok urzędu gminy pojawiły się dwie grupy. Pierwsza czytała poszczególne sceny dramatu, wiernie odwzorowując utwór. Druga grupa artystów działających przy Stowarzyszeniu "Że Chcę" w Żeglcach, przedstawiła sceny przeniesione do współczesnych realiów życia. Nie zabrakło wzmianek dotyczących gminy Chorkówka.

Poza sceną także działo się niemało. Kącik kulinarny przygotowali seniorzy z Klubu Senior Plus w Chorkówce. Seniorzy wraz z pracownikiem klubu Katarzyną Jagieło przygotowali pierogi, żurek, proziaki, ciasteczka i kompot. Grażyna Boczar-Wolańska prezentowała swoje serwety oraz obrazy.

Dodatkowo na wystawie poświęconej Gabrieli Zapolskiej można było zapoznać się z ciekawostkami z życia pisarki. Przeprowadzono również akcję "Zabierz mnie do domu" podczas której, każdy mógł zabrać bezpłatnie książki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Zobacz zdjęcia

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.