Krośnieńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli kilkadziesiąt flakonów podrobionych perfum. Produkty oznaczone były logotypami znanych marek i oferowane do sprzedaży jako oryginalne. Perfumy zabezpieczono na terenie jednej z prywatnych posesji gminy Chorkówka.
Policjanci operacyjni Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krośnie wpadli na trop osoby zajmującej się dystrybucją podrobionych perfum. Nielegalne kosmetyki oferowane były do sprzedaży za pośrednictwem sklepu internetowego. Funkcjonariusze ustalili, że właścicielem firmy jest 44-letni mieszkaniec gminy Chorkówka.

- Podczas przeszukania domu mężczyzny, policjanci zabezpieczyli 41 flakonów perfum. Okazało się, że oferowane do sprzedaży kosmetyki nie były oryginalne. Nazwy markowych produktów stanowiły jedynie kamuflaż dla podrobionych perfum. Policjanci ustalili, że 44-latek nie posiadał licencji na sprzedaż oferowanych w sieci kosmetyków. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności - informuje aspirant sztabowy Paweł Buczyński z krośnieńskiej policji.

Prowadzone postępowanie pozwoli ustalić szczegółowe okoliczności przestępczego procederu oraz określić straty poniesione przez podmioty zajmujące się produkcją perfum. Ponadto specjalistyczna analiza wykaże, czy zabezpieczone podróbki nie stanowią zagrożenia dla zdrowia ludzkiego.

- Wprowadzanie do obrotu podrobionych produktów, które z reguły są towarami gorszej jakości od swoich oryginalnych odpowiedników, może mieć bardzo poważne konsekwencje. Uprawianie takiego procederu grozi m.in. utratą zaufania klientów do produktu danej marki oraz osłabieniem renomy zastrzeżonych znaków towarowych - dodaje aspirant sztabowy Paweł Buczyński.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.