Kolejna podwyżka stawek za odbiór śmieci w gminie Chorkówka.
Radni na XXV nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Chorkówka jaka odbyła się 7 sierpnia uchwalili nowe stawki za odbiór śmieci.

Od 1 września każdy mieszkaniec zapłaci 22 zł (podwyżka o 6 zł) a w przypadku posiadania kompostownika będzie to 21 zł. W przypadku niewypełniania obowiązku segregacji stawka będzie wynosiła 44 zł.

Podwyżkę uzasadnił Wójt Gminy Chorkówka Grzegorz Węgrzynowski - Rośnie ilość odpadów i płacimy coraz większe kwoty za odbiór odpadów do MPGK w Krośnie - mówił wójt.

Dla przykładu podał wysokość miesięcznej opłaty wnoszonej do Zakład Unieszkodliwiania Odpadów.

- Od kwietnia nasza rata wpłaty wynosiła 76 392 zł. Od maja nastąpił wzrost o ponad 24 tys. zł i ta stawka wynosi 100 692 zł. Nadal w naszej gminie, pomimo tej podwyżki, ta stawka w porównaniu z innymi gminami w powiecie krośnieńskim będzie jedną z najniższych. Gospodarka odpadami to jest coś takiego co musi się bilansować. Gmina nie może ani zarobić, ani stracić. Po wszelkich wyliczeniach i głębokiej analizie jesteśmy zmuszeni do zwiększenia tej stawki - mówił wójt.

Radni nie byli jednogłośni w tej kwestii. 11 głosowało za podwyżką opłat, 1 głos był przeciw, 1 wstrzymał się.

Aktualnie za odbiór śmieci w gminie Chorkówka płaci około 11 200 osób.

~Bobek

13-08-2020 21:55 8 4

Rozboj w bialy dzien drozej niz za prad ....
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.