Wójt Grzegorz Węgrzynowski odpowiada na pytania rodziców odnośnie wolnych miejsc w przedszkolach od nowego roku szkolnego.
Zapytaliśmy wójta gminy Chorkówka Grzegorza Węgrzynowskiego o przekazanie informacji, jak wygląda sytuacja z miejscami w przedszkolach: ile miejsc czekało na przedszkolaków w gminnych przedszkolach, jakie było zainteresowanie rodziców, ile przedszkolaków nie zostało przyjętych i jakie rozwiązania zaproponowała gmina dla rodziców, których dzieci nie zostały przyjęte. Miało to związek z pytaniami rodziców i niedomówieniami w tej kwestii.

Wójt Grzegorz Węgrzynowski poinformował, że do 16 marca komisja rekrutacyjna danego przedszkola miała obowiązek podać do publicznej wiadomości listę kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do przedszkola. Było to zgodne z zarządzeniem wójta z 13 stycznia br.

Na moment zakończenia rekrutacji z informacji dyrektorów przedszkoli wynikało, że Samorządowe Przedszkole w Chorkówce dysponowało 7 wolnymi miejscami, Samorządowe Przedszkole w Świerzowej Polskiej było brak wolnych miejsc w przedszkolu, a na liście rezerwowej oczekiwało 22 dzieci. Brak wolnych miejsc było również w Samorządowym Przedszkolu w Zręcinie, a na liście rezerwowej oczekiwało 7 dzieci.

- 27 kwietnia podczas swojego posiedzenia br. Komisja Kultury, Oświaty i Spraw Socjalnych Rady Gminy Chorkówka podjęła decyzję o utworzeniu dodatkowego, trzeciego oddziału przedszkolnego w Samorządowym Przedszkolu w Świerzowej Polskiej, dzięki czemu miejsce w nim znajdą uprawnione dzieci oczekujące na liście rezerwowej w Świerzowej Polskiej oraz uprawnione, chętne z listy rezerwowej ze Zręcina - informuje wójt Grzegorz Węgrzynowski.

W przypadku dzieci ze Zręcina, rodzice zostali o tym fakcie poinformowani pismem od wójta z dnia 28 kwietnia. Wskazano w nim możliwość zapisania dzieci do przedszkola w Chorkówce lub w Świerzowej Polskiej.

Zgodnie z zarządzeniem, jeżeli po przeprowadzonej rekrutacji przedszkole nadal dysponuje wolnymi miejscami, to dyrektor tego przedszkola ogłasza rekrutację uzupełniającą. Sytuacja taka ma miejsce w Samorządowym Przedszkolu w Chorkówce i w Samorządowym Przedszkolu w Świerzowej Polskiej, w których od 4 maja br. trwa rekrutacja uzupełniająca i gdzie od 4 do 12 maja rodzice mogli ponownie składać wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola.

- Z informacji od dyrektorów tych przedszkoli wynika, że do Samorządowego Przedszkola w Chorkówce, w wyniku naboru uzupełniającego wpłynęły 4 wnioski, zatem przedszkole nadal dysponuje 3 wolnymi miejscami. Natomiast do Samorządowego Przedszkola w Świerzowej Polskiej, w wyniku naboru uzupełniającego wpłynął 1 wniosek, zatem przedszkole nadal dysponuje 1 wolnym miejscem. Nadal jest nieprzyjętych 2 dzieci w wieku poniżej 2,5 lat - tłumaczy wójt Grzegorz Węgrzynowski.

Czekamy na Wasze sprawy i tematy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.