Koronawirus pokrzyżował wiele planów. Odwołano wiele imprez i wydarzeń, również tych organizowanych w tym roku po raz pierwszy przez Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce.
Koronawirus sparaliżował niemal każdy obszar naszego życia. W najbliższym czasie z powodu epidemii nie odbędzie się wiele zaplanowanych i wyczekiwanych imprez, po raz pierwszy organizowanych przez Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce.

Jak informuje dyrektor GCKCiS Małgorzata Foremny, odwołane zostały Sobótki Ropiorzy zaplanowane na 28 czerwca. Nie odbędzie się też 2-dniowa Biesiada Karpacka połączona z Przeglądem Zespołów Śpiewaczych i Kapel Ludowych, która zaplanowana była na 8 i 9 sierpnia.

- Ponadto odwołane zostały również Dożynki Gminne, które miały odbyć się w tym roku 23 sierpnia w Zręcinie, a także Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze - informuje Małgorzata Foremny.

Trzy kolejne imprezy tj. Biegi szlakiem Ignacego Łukasiewicz, Piknik rekreacyjny dla dzieci oraz Sportowo - Rekreacyjny "Turniej Wsi" zostały przełożone na miesiące wrzesień - październik 2020 r. - Wydarzenia te, będą organizowane zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego - dodaje Małgorzata Foremny.

Można mieć tylko nadzieję, za rok odwołane imprezy będą wyjątkowe.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.