Koronawirus pokrzyżował wiele planów. Odwołano wiele imprez i wydarzeń, również tych organizowanych w tym roku po raz pierwszy przez Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce.
Koronawirus sparaliżował niemal każdy obszar naszego życia. W najbliższym czasie z powodu epidemii nie odbędzie się wiele zaplanowanych i wyczekiwanych imprez, po raz pierwszy organizowanych przez Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce.

Jak informuje dyrektor GCKCiS Małgorzata Foremny, odwołane zostały Sobótki Ropiorzy zaplanowane na 28 czerwca. Nie odbędzie się też 2-dniowa Biesiada Karpacka połączona z Przeglądem Zespołów Śpiewaczych i Kapel Ludowych, która zaplanowana była na 8 i 9 sierpnia.

- Ponadto odwołane zostały również Dożynki Gminne, które miały odbyć się w tym roku 23 sierpnia w Zręcinie, a także Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze - informuje Małgorzata Foremny.

Trzy kolejne imprezy tj. Biegi szlakiem Ignacego Łukasiewicz, Piknik rekreacyjny dla dzieci oraz Sportowo - Rekreacyjny "Turniej Wsi" zostały przełożone na miesiące wrzesień - październik 2020 r. - Wydarzenia te, będą organizowane zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego - dodaje Małgorzata Foremny.

Można mieć tylko nadzieję, za rok odwołane imprezy będą wyjątkowe.