Ponad 230 tys. zł będzie kosztowało zagospodarowanie skwerku z pomnikiem Ignacego Łukasiewicza w Chorkówce.
W ubiegłym roku gmina Chorkówka pozyskała dofinansowanie na zagospodarowanie skwerku z pomnikiem Ignacego Łukasiewicza w centrum Chorkówki.

- Plac będzie wyposażony w elementy małej architektury oraz w tablice pełniące funkcje informacyjne, ekspozycyjne i edukacyjne - informuje Grzegorz Węgrzynowski, wójt gminy Chorkówka.

Jednym z atrakcyjniejszych elementów projektu będzie łąka kwietna z roślinami miododajnymi wraz z domkami dla owadów. Nasadzone zostaną także drzewa liściaste, krzewy iglaste, byliny. Umieszczona zostanie także tablica informacyjna zapisana alfabetem Braille’a.

Całkowity koszt zadania wyniesie 237.636,00 zł, w tym dofinansowanie z PROW 2014-2020 151.207,00 zł.

W lutym ogłoszony został przetarg na kolejną inwestycję w Chorkówce, w planach jest zagospodarowanie terenu w pobliżu sceny. Po wyłonieniu wykonawcy rozpoczną się prace związane między innymi z przygotowaniem terenu do nasadzeń, zamontowaniem małej architektury. Rozebrane zostaną płyty betonowe oraz fragment chodnika z kostki brukowej.

- Teren zostanie wyposażony w elementy małej architektury: metalowe ławki, betonowe kosze. Konieczne jest także przygotowanie terenu pod utworzenie pieszych alejek komunikacyjnych, które ułożone zostaną z kostki brukowej. Bardzo ważnym elementem tego projektu, będzie zieleń, która zajmie około 978,6 mkw. Nasadzone zostaną drzewa liściaste, krzewy iglaste, byliny, trawy ozdobne - dodaje wójt Grzegorz Węgrzynowski.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.