W sobotni wieczór 14 grudnia ulicami gminy Chorkówka przebiegli uczestnicy II Biegu Charytatywnego pod hasłem "Wszyscy Jesteśmy Świętymi Mikołajami". Pieniądze zebrane podczas wydarzenia zostaną przekazane Joli i Jasiowi aby dać im szansę na powrót do zdrowia.
Organizatorem II Biegu Charytatywnego pod hasłem "Wszyscy Jesteśmy Świętymi Mikołajami" był Klub Biegacza "Athletic" Zręcin. Współorganizatorami gmina Chorkówka, Niepubliczne Przedszkole "Misiowo", Grupy Rekonstrukcyjnej OP11 ze Zręcina i Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Żeglce "Że Chcę".

Bieg Charytatywny miał formę treningu, wśród ponad 100 uczestników nie było rywalizacji a każdy chętny mógł włączyć się do biegu w dowolnym momencie na 12-kilometrowej trasie.

Najważniejszy był cel biegu - zbiórka pieniędzy na leczenie Joli i Jasia - mieszkańców Świerzowej Polskiej. U Jasia początkiem roku zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną, u Joli w lipcu br. nowotwór złośliwy mózgu (tutaj możesz pomóc: Pomóżmy Mamie pokonać guza mózgu!, Fundacja ISKIERKA - Jan Czyż).

Trasa biegu wiodła przez miejscowości gminy Chorkówka - Chorkówka, Żeglce, Zręcin, Szczepańcowa i Świerzowa Polska. Start i meta usytuowana była na Kompleksie Boisk Sportowych w Chorkówce. Trasę biegu i uczestników zabezpieczali strażacy z ochotniczych straży pożarnych. W czasie kiedy biegacze byli na trasie, na terenie kompleksu sportowego odbywały się zajęcia taneczne i konkurencje sportowe dla najmłodszych.

Na zakończenie imprezy zostało wykonane wspólne zdjęcie uczestników a przedstawiciele współorganizatorów biegu odebrali pamiątkowe dyplomy będące formą podziękowania za pomoc w organizacji wydarzenia.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

Zobacz zdjęcia

~obecni

23-12-2019 09:13 8 7

a kiedy się pojawi informacja ile uzbierali to podstawowa informacja podziekowan na faceboku lista a informacji brak dla mnie to dziwna sprawa
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.