W niedzielę 21 października pójdziemy do urn. Prezentujemy najważniejsze zasady głosowania.

Kto może głosować

Uprawniony do głosowania jest każdy obywatel Polski a także obywatel Unii Europejskiej zamieszkujący na obszarze na którym odbywają się wybory. Głosujący musi na stałe miejsce zamieszkania i być osobą pełnoletnią. Trzeba zabrać ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem - dowód osobisty, prawo jazdy, paszport lub legitymację studencką. Bez dokumentu komisja nie wyda nam kart do głosowania.

Karty do głosowania

Mieszkańcy gminy Chorkówka otrzymają cztery karty. Każda z kart będzie jednostronnie zadrukowana w kolorze białym a nazwiska kandydatów będą wydrukowane na kolorowym tle - różowym na kartach z nazwiskami kandydatów na wójta, szarym na kartach w wyborach do rady gminy, żółtym do rady powiatu krośnieńskiego i niebieskim do sejmiku województwa podkarpackiego.

Jak głosować

Lokale wyborcze będą otwarte od godz. 07:00 do 21:00. Głosowanie jest tajne. Na każdej z otrzymanych kart wybieramy tylko jednego kandydata. Głosujemy, stawiając znak X w kratce z lewej strony przy jego nazwisku. Znak X to co najmniej dwie linie przecinające się w obrębie kratki.

Obwody głosowania:
Granice obwodu - Adres
Bóbrka - Dom Ludowy, 137 Bóbrka
Chorkówka - Urząd Gminy (sala narad), 175 Chorkówka
Draganowa - Szkoła Podstawowa, 30 Draganowa
Faliszówka - Szkoła Podstawowa, 174 Faliszówka
Kobylany - Szkoła Podstawowa, 331 Kobylany
Kopytowa - Zespół Szkół Publicznych, 59 Kopytowa
Leśniówka - Szkoła Podstawowa, 85 Leśniówka
Machnówka - Dom Ludowy, 102 Machnówka
Poraj - Dom Strażaka, 65 Poraj
Sulistrowa - Dom Strażaka, 36 Sulistrowa
Świerzowa Polska - Zespół Szkół, Szkolna 50 Świerzowa Polska
Szczepańcowa - Szkoła Podstawowa, 85 Szczepańcowa
Zręcin - Szkoła Podstawowa, Łukasiewicza 31 Zręcin
Żeglce - Szkoła Podstawowa, 242 Żeglce

Szczegółowo procedura głosowania przedstawiona jest na animacji przygotowanej przez Państwową Komisję Wyborczą:





Podczas niedzielnych wyborów samorządowych będziemy wrzucać karty do głosowania do przezroczystych urn. Obok urny w bezpośredniej bliskości będzie znajdował się jeden z członków komisji, ma on zapewnić jej nienaruszalność.

Kandydaci


Kandydaci do Sejmiku Województwa (92)


Lista Nr 1 - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

1. SZNAJDER Lucyna, lat 46. Miejsce Piastowe
2. RADWAŃSKA-FRYDRYCH Magdalena, lat 44. Korczyna
3. STASIAK Barbara Zofia, lat 54. Krosno
4. MAREK Kamil Piotr, lat 31. Kożuchów
5. PĘCAK Piotr Tomasz, lat 30. Boguchwała

Lista Nr 2 - KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

1. SOBIERAJ Dariusz Wojciech, lat 55. Krościenko Wyżne
2. POSPOLITAK Maria Halina, lat 59. Brzozów
3. KOMORNICKI Piotr, lat 66. Iwonicz
4. KULIGA Bogdan Robert, lat 57. Haczów
5. BARAN Bożena Danuta, lat 62. Jedlicze
6. SAWIŃSKI Krzysztof Jan, lat 39. Lesko
7. SKUBISZ Marta Janina, lat 53. Bezmiechowa Dolna
8. WRONA Władysław, lat 78. Brzegi Dolne
9. RAK Zygmunt Mieczysław, lat 55. Siedliska Żmigrodzkie
10. BOREK Grażyna, lat 61. Bażanówka

Lista Nr 3 - KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

1. JÓZEFOWICZ Maciej Piotr, lat 34. Krosno
2. KAMIŃSKA Bożena Irena, lat 54. Krosno
3. ROGOWSKI Kazimierz Krzysztof, lat 59. Mytarz
4. SZWED Anna Maria, lat 34. Rzeszów
5. BARGIEŁ Stanisław Andrzej, lat 72. Dukla

Lista Nr 4 - KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

1. PIKUL Antoni Stanisław, lat 64. Jasło
2. BLECHARCZYK Wojciech Aleksander, lat 55. Sanok
3. SŁYŚ Stanisław Józef, lat 63. Krosno
4. KAPAŁKA Małgorzata Maria, lat 35. Lesko
5. ŁOKAJ Tadeusz Antoni, lat 72. Iwonicz-Zdrój
6. PACZKOWSKI Piotr Antoni, lat 46. Brzozów
7. BALON Barbara Maria, lat 45. Krosno
8. MRUGAŁA Ewa, lat 41. Sanok
9. FEDOROWICZ Małgorzata Beata, lat 56. Ustrzyki Dolne
10. ZIMA Kazimierz, lat 62. Krosno

Lista Nr 5 - KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

1. BRAJA Zbigniew Jerzy, lat 64. Krosno
2. PILCH Grażyna, lat 54. Brzozów
3. PAŃKO Marek Jan, lat 63. Lesko
4. LACKOSZ Tomasz Roman, lat 48. Jasło
5. RĄPAŁA Natalia Magdalena, lat 29
6. POSADZKI Wacław Marian, lat 69. Krosno
7. KRYNICKA Emilia Maria, lat 21. Sanok
8. DURAŁ Joanna Elżbieta, lat 34. Rogi
9. ZIOMEK Jerzy, lat 64. Jasło
10. WOJNAROWSKI Piotr Marcin, lat 44. Sanok

Lista Nr 6 - KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

1. MACKIEWICZ-ROSSMANITH Kamila, lat 44. Sanok
2. ŚWIEC Tadeusz, lat 53. Brelików
3. BOGACZEWICZ Anna, lat 62. Sanok
4. PACIOCH Hubert Piotr, lat 21. Kopytowa
5. CIWONIUK Marzena Mieczysława, lat 42. Ustrzyki Dolne
6. ROSSMANITH Adam Zbigniew, lat 43. Sanok

Lista Nr 7 - KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

1. WITKOWSKI Zdzisław Stanisław, lat 53. Wojtkowa
2. BOREK Wojciech Robert, lat 45. Krosno
3. WIŚNIOWSKA Edyta Maria, lat 43. Krosno
4. TOMCZUK Łukasz Władysław, lat 28. Sanok
5. SZAJNA Szymon, lat 36. Warzyce
6. WOLAN Joanna Jadwiga, lat 30 Rymanów
7. MIŚKO Mateusz Michał, lat 28. Jankowce
8. ADAMCZYK Gabriela Agnieszka, lat 25. Jedlicze

Lista Nr 8 - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

1. HELNARSKI Paweł Andrzej, lat 36. Chorkówka
2. SABAT Joanna Karolina, lat 37. Niebocko
3. STABRYŁA Monika Kinga, lat 22. Sanok
4. ŁĄCKA Agnieszka Halina, lat 47. Jareniówka
5. PASTERCZYK Marta Bernardyna, lat 49. Szczepańcowa
6. HNATYK Piotr Paweł, lat 35. Jurowce
7. KUREK Bogusław Adam, lat 50 Święcany
8. OLENIACZ Jacek Tomasz, lat 44. Górki
9. RAJCHEL Łukasz Kazimierz, lat 26. Iwonicz-Zdrój
10. DYTKO Edyta Dominika, lat 31. Golcowa

Lista Nr 9 - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

1. STADNICKI Robert Stanisław, lat 50 Jasło
2. WOLSKI Hubert Jaromir, lat 41. Krosno
3. ŚWISTAK Józef Tadeusz, lat 49. Gliniczek
4. BOGUSZ Zofia, lat 71. Sanok
5. DRAGUŁA Magdalena Helena, lat 33. Humniska
6. GOMUŁA Damian Henryk, lat 28. Jasło
7. KRZYWIECKA Karina, lat 23. Pakoszówka
8. FORTUNA Michał Marcin, lat 34. Krosno
9. SAMOLEWICZ Joanna Izabela, lat 28. Rzeszów
10. ULIASZ Paweł, lat 32. Krosno

Lista Nr 10 - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

1. BORCZ Jerzy, lat 63. Krosno
2. KUROWSKA Maria Stanisława, lat 64. Dąbrówka
3. ZAJĄC Wojciech Stanisław, lat 39. Jasło
4. DROZD Adam Tomasz, lat 44. Sanok
5. ŁUKASZYK Dorota, lat 45. Ustrzyki Dolne
6. BRIL Joanna Katarzyna, lat 46. Jedlicze
7. ŚNIEŻEK Adam Walenty, lat 67. Rzeszów
8. BREWCZAK Monika Julita, lat 43. Sanok
9. JAKUBOWICZ Marek, lat 45. Wrocanka
10. POLEK Wiesław, lat 61. Iwonicz

Lista Nr 11 - KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

1. RĄCZKA Wojciech Marek, lat 64. Wolica
2. SZLACHTA Danuta, lat 61. Jasło
3. ŻEBRACKI Piotr Józef, lat 32. Glinik Polski
4. KWIATKOWSKA Agnieszka Barbara, lat 30. Jasło
5. GORCZYCA Karol, lat 23. Skołyszyn
6. FARENHOLC-OLESIUK Hanna, lat 55. Lesko
7. GŁAZOWSKA Ewa Janina, lat 46. Ustrzyki Dolne
8. KIEŁBASA Wioleta Teresa, lat 26. Sanok

Kandydaci do Rady Powiatu Krośnieńskiego (22)


KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

1. GŁADYSZ Kazimierz, lat 62. Szczepańcowa
2. PELCZAR Małgorzata, lat 52. Świerzowa Polska
3. JANIK Marian, lat 3. Kopytowa
4. MUNIA-SKRZĘTA Aneta Maria, lat 40. Draganowa
5. BATOR Dariusz Augustyn, lat 47. Szczepańcowa

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

1. SUBIK Monika, lat 44. Świerzowa Polska
2. KAMIŃSKI Wacław, lat 2. Szczepańcowa
3. SZCZUR Jerzy, lat 56. Zręcin
4. SZYDŁO Anna, lat 41. Chorkówka
5. SAJDAK Stanisław Adam, lat 49. Żeglce

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

1. JANOCHA Daniel Jan, lat 46. Świerzowa Polska
2. FRUŻYŃSKA Justyna Katarzyna, lat 40. Chorkówka
3. SANOCKI Adrian, lat 24. Leśniówka
4. GODZISZ Barbara Ewa, lat 37. Zręcin

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE DLA POWIATU KROŚNIEŃSKIEGO

1. KRĘŻAŁEK Kazimierz Zygmunt, lat 66. Kobylany
2. PRZETACZNIK Paweł, lat 41. Zręcin
3. DŁUŻNIEWSKA Maria Czesława, lat 63. Bóbrka
4. KOCHAŃSKI Edmund, lat 64. Żeglce
5. LIWOSZ Leokadia, lat 69. Chorkówka

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

1. WAWSZCZAK Mieczysław Adam, lat 66. Szczepańcowa
2. KŁOSOWICZ Alicja, lat 53. Świerzowa Polska
3. MATELOWSKA Natalia Wiktoria, lat 24. Szczepańcowa

Kandydaci na urząd Wójta (3)

1. KONIECKI Andrzej Walenty, lat 60, wykształcenie wyższe techniczne i pedagogiczne, członek PSL, zam. Szczepańcowa, zgłoszony przez KWW „NASZA GMINA CHORKÓWKA”
2. SZCZUR Marcin Łukasz, lat 35, wykształcenie wyższe, nie należy do partii politycznej, zam. Chorkówka, zgłoszony przez KWW KUKIZ'15
3. WĘGRZYNOWSKI Grzegorz Wojciech, lat 42, wykształcenie wyższe, członek Prawa i Sprawiedliwości, zam. Żeglce, zgłoszony przez KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Kandydaci do Rady Gminy Chorkówka (42)


Okręg nr 1

Granica: Bóbrka
ŚWIĄTEK Bogumił - lat 49, zamieszkały Bóbrka - KWW „NASZA GMINA CHORKÓWKA"
NIZIOŁEK Mariusz - lat 40, zamieszkały Bóbrka - KW Prawo i Sprawiedliwość
HELNARSKA Katarzyna Teresa - lat 34, zamieszkała Chorkówka - KWW KUKIZ'15

Okręg nr 2

Granica: Chorkówka
SEKUŁA Maciej Jan - lat 51, zamieszkały Chorkówka - KWW „NASZA GMINA CHORKÓWKA"
TŁUŚCIAK Tomasz - lat 43, zamieszkały Chorkówka - KW Prawo i Sprawiedliwość
SZCZUR Marcin Łukasz - lat 34, zamieszkały Chorkówka - KWW KUKIZ'15

Okręg nr 3

Granica: Draganowa, Sulistrowa
WIERDAK Piotr Grzegorz - lat 41, zamieszkały Sulistrowa - KWW „NASZA GMINA CHORKÓWKA"
KOZIELEC Stanisław Antoni - lat 53, zamieszkały Sulistrowa - KW Prawo i Sprawiedliwość
MUNIA Zofia Katarzyna - lat 62, zamieszkała Draganowa - KW Polskie Stronnictwo Ludowe
CHODAK-KONOP Anna Zofia - lat 45, zamieszkała Draganowa - KWW KUKIZ'15

Okręg nr 4

Granica: Faliszówka, Poraj
CEBULA Stanisław - lat 53, zamieszkały Faliszówka - KWW „NASZA GMINA CHORKÓWKA"
JANIK Stanisław - lat 48, zamieszkały Faliszówka - KW Prawo i Sprawiedliwość
PALUCH Teresa - lat 60, zamieszkała Poraj - KW Polskie Stronnictwo Ludowe
CICHOŃ Sebastian Piotr - lat 36, zamieszkały Poraj - KWW KUKIZ'15

Okręg nr 5

Granica: Kobylany
WIERDAK Andrzej Józef - lat 46, zamieszkały Kobylany - KWW „NASZA GMINA CHORKÓWKA"
SOLIŃSKA Maria Irena - lat 58, zamieszkała Kobylany - KW Prawo i Sprawiedliwość
WIERDAK Danuta - lat 50, zamieszkała Kobylany - KWW KUKIZ'15

Okręg nr 6

Granica: Kopytowa numery domów: 1 - 55; 187 - 239; 244; 265 - 293; 305 - 307; 309 - 317; 319 - 325 nieparzyste; od 326 do końca.
JAKUBOWSKI Karol Marian - lat 66, zamieszkały Kopytowa - KWW „NASZA GMINA CHORKÓWKA"
BUCZYŃSKI Jacek - lat 47, zamieszkały Kopytowa - KW Prawo i Sprawiedliwość
SITAR Aleksandra - lat 62, zamieszkała Kopytowa - KWW KUKIZ'15

Okręg nr 7

Granica: Kopytowa numery domów: 56 - 186; 240 - 243; 245 - 264; 295 - 304; 308; 318 - 324 parzyste.
MUNIA Tomasz Radosław - lat 34, zamieszkały Kopytowa - KWW „NASZA GMINA CHORKÓWKA"
KANIA Zofia - lat 71, zamieszkała Kopytowa - KW Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 8

Granica: Leśniówka
ŁUKASZEWSKI Adam Marcin - lat 37, zamieszkały Leśniówka - KWW „NASZA GMINA CHORKÓWKA"
KOZIELEC Marek Piotr - lat 43, zamieszkały Leśniówka - KW Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 9

Granica: Szczepańcowa : ul. Borowa; Długa; Hutnicza; Jarzębinowa; Jaśminowa; Kościelna; Kwiatowa; Lipowa; Miodowa nr parzyste; Orzechowa nr nieparzyste; Podgórze nr od 2 do 86 parzyste i od nr 41 do 55 nieparzyste; Polna; Przemysłowa; Strażacka od nr 1 do 23 nieparzyste; Szkolna; Wrzosowa.
MARKIEWICZ Krzysztof - lat 56, zamieszkały Szczepańcowa - KWW „NASZA GMINA CHORKÓWKA"
ŻOŁNA Maciej Paweł - lat 34, zamieszkały Szczepańcowa - KW Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 10

Granica: Szczepańcowa : ul. Dębowa; Jaworowa; Miodowa nr 1, 3, 13; Orzechowa nr parzyste; Podgórze od nr 3 do 37 nieparzyste; Słoneczna; Strażacka od nr 2 do 32 parzyste, od nr 25 do 57 nieparzyste; Zarzecze; Zielona; Zjazdowa. Machnówka.
MISIAK Krystyna - lat 67, zamieszkała Machnówka - KWW „NASZA GMINA CHORKÓWKA"
MAJKUT Andrzej - lat 44, zamieszkały Szczepańcowa - KW Prawo i Sprawiedliwość
SZWEDO Edward - lat 56, zamieszkały Szczepańcowa - KW Polskie Stronnictwo Ludowe
JANKOWSKA Bożena Małgorzata - lat 61, zamieszkała Machnówka - KWW KUKIZ'15

Okręg nr 11

Granica: Świerzowa Polska: ul. Graniczna; Krośnieńska; Nadbrzeżna; Polna od nr 2 do 30 parzyste; Rzeczna; Składowa; Sportowa; Szczepana.
CELEJ Alina - lat 66, zamieszkała Świerzowa Polska - KWW „NASZA GMINA CHORKÓWKA"
SZKLARSKI Piotr Rafał - lat 37, zamieszkały Świerzowa Polska - KW Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 12

Granica: Świerzowa Polska: ul. Kmiecie; Krzywa; Nadłąkowa; Podskale; Polna od nr 3 do 55 nieparzyste; Słowika; Szkolna.
CZELNY Mieczysław Konstanty - lat 64, zamieszkały Świerzowa Polska - KWW „NASZA GMINA CHORKÓWKA"
KOZUBAL Piotr - lat 43, zamieszkały Świerzowa Polska - KW Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 13

Granica: Zręcin: ul. Długa; Jesionowa; Karola Klobassy-Zrenckiego; Karpacka; Krzywa; Kuźnicza; Łukasiewicza od nr 1 do107 nieparzyste; Nadbrzeżna; Polna; Stawowa; Wąska.
BIAŁY Andrzej - lat 60, zamieszkały Zręcin - KWW „NASZA GMINA CHORKÓWKA"
ŻURKIEWICZ Wojciech - lat 47, zamieszkały Zręcin - KW Prawo i Sprawiedliwość
HUS Jacek - lat 25, zamieszkały Zręcin - KWW KUKIZ'15

Okręg nr 14

Granica: Zręcin: ul. Bieszczadzka; Cmentarna; Graniczna; Kamieniecka; Konopnickiej; Kościelna; Krótka; Łąkowa; Łukasiewicza od nr 4 do 82 parzyste; Nowa; Parkowa; Przylaski; Szkolna; Śliwinki; Zapłocie; Żeglecka.
JABŁECKI Zbigniew - lat 54, zamieszkały Zręcin - KWW „NASZA GMINA CHORKÓWKA"
MARKIEWICZ Mieczysław - lat 56, zamieszkały Zręcin - KW Prawo i Sprawiedliwość
RODZINKA Jan Tomasz - lat 42, zamieszkały Zręcin - KWW KUKIZ'15

Okręg nr 15

Granica: Żeglce
MALIK Tadeusz - lat 62, zamieszkały Żeglce - KWW „NASZA GMINA CHORKÓWKA"
SKALSKA Iwona Jadwiga - lat 39, zamieszkała Żeglce - KW Prawo i Sprawiedliwość