Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że o fotel wójta gminy będzie się ubiegać trzech kandydatów.
Bardzo ciekawie zapowiada się pojedynek o fotel wójta gminy Chorkówka. Do walki stanie najpewniej trzech rywali. Żaden z nich oficjalnie nie został jeszcze zarejestrowany, ale kampania wyborcza ruszyła pełną parą.

W wyborach stratuje na pewno obecny wójt Andrzej Koniecki. Jest to jego trzecia kadencja na stanowisku wójta gminy Chorkówka. O czwartą kadencję ubiega się kandydując z własnego komitetu "Nasza Gmina Chorkówka", ale może liczyć na poparcie Polskiego Stronnictwa Ludowego, jest prezesem zarządu powiatowego PSL.

O kandydaturze Grzegorza Węgrzynowskiego mówiło się od dłuższego czasu, jednak dopiero w sobotę 15 września został on oficjalnie zaprezentowany jako kandydat na wójta. Stało się to podczas spotkania wyborczego Prawa i Sprawiedliwości w Rogach, w którym uczestniczyła wicepremier Beata Szydło (więcej o spotkaniu: Beata Szydło w Rogach. Przedstawiono ekipę "dobrej zmiany"). Grzegorz Węgrzynowski jest aktualnie sołtysem Żeglec i wiceprezesem Żegleckiego Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Żeglce "Że Chcę" a także założycielem i prezesem UKS "Jasiołeczka" Świerzowa Polska.

Start w wyborach z KWW Kukiz'15 potwierdził również Marcin Szczur, mieszkaniec Chorkówki, prywatny przedsiębiorca. W poprzednich wyborach w 2014 roku odpadł w pierwszej turze. ale uzyskał bardzo dobry wynik ponad 24 % głosów.