21 października wybierzemy wójta, radnych do gminy, powiatu, województwa.
Premier Mateusz Morawiecki ogłosił datę wyborów samorządowych. Do urn wyborczych pójdziemy w trzecią niedzielę października. Wybierzemy wtedy radę gminy, wójta, radnych powiatowych i do sejmiku wojewódzkiego. Jeżeli pierwsza tura nie wyłoni wójta, ponownie do urn pójdziemy dwa tygodnie później, dokładnie 4 listopada.

We wtorek 14 sierpnia ruszyła oficjalne kampania wyborcza. Potrwa do 19 października, do północy. Później obowiązywać będzie cisza wyborcza, która zakończy się w niedzielę wraz z zamknięciem ostatniego lokalu wyborczego.

Wybory przeprowadzone zostaną wg nowej ordynacji wyborczej. Kadencja wójta zostanie wydłużona z 4 do 5 lat, jednak będzie mógł on sprawować swoją funkcję tylko przez dwie kadencje, czyli maksymalnie 10 lat. Kandydaci na wójtów nie będą się mogli ubiegać jednocześnie o mandat radnego powiatowego czy do sejmiku wojewódzkiego.

Wkrótce poznamy kandydatów na wójta, do rady gmin, powiatu i sejmiku wojewódzkiego. Ważną datą jest 26 września, do końca tego dnia będzie możliwość rejestrowania kandydatów na wójta. Natomiast do 16 września terytorialnym komisjom wyborczym będzie można zgłaszać listy kandydatów na radnych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.