W Polańczyku odbyła się uroczystość podczas której symbolicznie otwarto reaktywowany Posterunek Policji w Chorkówce.
To była symboliczna uroczystość. W Polańczyku (powiat leski) Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach otworzył reaktywowany posterunek policji w Polańczyku i Chorkówce. Symboliczne klucze wręczył kierownikom posterunków.

Posterunek w Chorkówce zlikwidowany zostały w 2012 roku, w ostatnim czasie funkcjonował tam Zespół Dzielnicowych w Chorkówce. Aby mógł zostać ponownie otwarty potrzebny był gruntowny remont, rozpoczął się on kilkanaście miesięcy temu.

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach Programu Modernizacji Policji na lata 2017 - 2020. W zakresie zadania zmodernizowano również budynek garażowo - magazynowy. Inwestycję wsparł finansowo Urząd Gminy w Chorkówce a łączny koszt inwestycji to ponad 722 tys. zł. Sam obiekt stanowi własność Skarbu Państwa w trwałym zarządzie Komendy Wojewódzkiej w Rzeszowie.

Służbę w Posterunku Policji w Chorkówce pełni 7 policjantów. Kierownikiem jest asp. sztab. Paweł Szmyd.

W otwarciu reaktywowanych posterunków policji wzięli udział także m.in. Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Maria Kurowska, Wicestarosta
Krośnieński Adolf Kasprzyk, Wójt Gminy Chorkówka Andrzej Koniecki, Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie mł. insp. Henryk Moskwa i Komendant Miejski Policji w Krośnie mł. insp. Leszek Buryła. Dowódcą uroczystości był Komendant Powiatowy Policji w Lesku podkom. Jacek Pączek.

Zobacz zdjęcia

~takwidze

20-03-2018 09:14 7 8

Cała świta z Urzędu Gminy na otwarciu w Polańczyku - Wójt i Z-ca i Przewodniczacy rady, a kto został pracować? Po co ich aż tam 3? PiS przywraca posterunki, zwiekszyl srodki na bezpieczenstwo na Straże i Policje, a PSL przecina wstęgi. Wczesniej sie nie dało, na nic nie było.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.