Prezentujemy porządek obrad L sesji Rady Gminy Chorkówka jaka zaplanowana jest na poniedziałek 18 grudnia. Początek o godz. 15:00.
Porządek obrad:
1. Otwarcie sesji, stwierdzenie prawomocności obrad, przyjęcie porządku obrad.
2. Przyjęcie protokołu Nr 12/XLIX/2017 z XLIX sesji VII kadencji Rady Gminy Chorkówka z dnia 28 listopada 2017 r.
3. Sprawozdanie Wójta Gminy Chorkówka z działalności międzysesyjnej.
4. Przedstawienie projektu uchwały budżetowej.
5. Odczytanie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w sprawie projektu budżetu Gminy Chorkówka na 2018 rok.
6. Przedstawienie opinii Komisji Stałych.
7. Dyskusja nad projektem uchwały budżetowej, wniesionymi poprawkami i ich głosowanie.
8. Głosowanie nad projektem uchwały budżetowej.
9. Podjęcie uchwał:
a) zmieniająca uchwałę w sprawie zaciągnięcia pożyczki w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie na pokrycie deficytu, w tym na zadania inwestycyjne pn. „Budowa oczyszczalni ścieków w Sulistrowej -etap II, Budowa kanalizacji sanitarnej z przyłączami dla miejscowości Sulistrowa - etap II”
b) zmieniająca uchwałę w sprawie zaciągnięcia zobowiązania na realizację zadania pn. „Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych segregowanych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Chorkówka oraz odbiór odpadów komunalnych niesegregowanych i odpadów zielonych ulegających biodegradacji od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Chorkówka i transport do Regionalnej Instalacji do Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Krośnie ul. Białobrzeska – RIPOK w Krośnie”
c) w sprawie uchwalenia budżetu gminy na 2018 rok
d) w sprawie uchwalenia wieloletniej prognozy finansowej Gminy Chorkówka
e) w sprawie wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku trybu przetargowego zawarcia kolejnej umowy dzierżawy nieruchomości gruntowej na okres 5 lat
f) w sprawie wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku trybu przetargowego zawarcia kolejnej umowy dzierżawy nieruchomości gruntowej na okres 5 lat
g) w sprawie wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku trybu przetargowego zawarcia kolejnej umowy najmu na okres 5 lat
h) w sprawie wyrażenia zgody na zamianę nieruchomości
i) w sprawie zmian w uchwale budżetowej na 2017 rok
j) w sprawie zmian w wieloletniej prognozie finansowej Gminy Chorkówka
10. Sprawy różne, interpelacje, zapytania.
11. Zakończenie obrad.

~the eagle

15-12-2017 09:19 6 4

[quote name="anonimowyuzytkownik"][quote name="the eagle"]A co z budową kanalizacji w Kobylanach i przetargiem który był rozstrzygnięty a już nie jest. A może się mylę, uświadomcie mnie bo nie wiem o co chodzi. Tzn. mówią że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o .... .[/quote]
Ja już pisałem o tym pod innym artykułem, że w gminie dzieją się rożne przekręty i kto może być w nie zamieszany, zostałem wtedy wyśmiany i oczywiście miałem rację.
A sprawa ta nie to dotyczy tylko Kobylan bo i w innych miejscowościach dzieją się "dziwne rzeczy" w tej kwestii. Kanalizacji nie ma, pieniędzy też nie, za to jest kolejny przetarg. Co najlepsze gmina rok w rok notuje wielomilionowe straty, wiec niech świadczy to o skali tego precedensu.[/quote]
Nie w miejscowościach się dzieją tylko w gminie. Dlaczego firma która wygrała przetarg nagle dowiaduje się że jednak nie wygrała? Kto tu kogo robi w konia i dlaczego?
Odpowiedz

~anonimowyuzytkownik

15-12-2017 09:02 4 5

[quote name="the eagle"]A co z budową kanalizacji w Kobylanach i przetargiem który był rozstrzygnięty a już nie jest. A może się mylę, uświadomcie mnie bo nie wiem o co chodzi. Tzn. mówią że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o .... .[/quote]
Ja już pisałem o tym pod innym artykułem, że w gminie dzieją się rożne przekręty i kto może być w nie zamieszany, zostałem wtedy wyśmiany i oczywiście miałem rację.
A sprawa ta nie to dotyczy tylko Kobylan bo i w innych miejscowościach dzieją się "dziwne rzeczy" w tej kwestii. Kanalizacji nie ma, pieniędzy też nie, za to jest kolejny przetarg. Co najlepsze gmina rok w rok notuje wielomilionowe straty, wiec niech świadczy to o skali tego precedensu.
Odpowiedz

~ciekawski

15-12-2017 08:40 5 2

proszę nie trzymaj mnie w niepewności, o co chodzi??? :-x :oops:
Odpowiedz

~the eagle

14-12-2017 22:24 8 5

A co z budową kanalizacji w Kobylanach i przetargiem który był rozstrzygnięty a już nie jest. A może się mylę, uświadomcie mnie bo nie wiem o co chodzi. Tzn. mówią że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o .... .
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.