Gdyby nie sąsiad drewniany budynek gospodarczy w Chorkówce spłonąłby doszczętnie.
Strażacy interweniowali dziś po godz. 9 rano w miejscowości Chorkówka.

Czujny sąsiad zaalarmował, że z jednego z budynków gospodarczych wydobywa się dym. Na miejsce jako pierwszy przybył zastęp z OSP Leśniówka, strażacy natychmiast przystąpili do akcji gaśniczej i już po kilkunastu minutach wspomagani przez zastępy z JRG Krosno ugasili pożar.

Na szczęście straty po pożarze nie są duże. Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej pozostawienie gorącego popiołu w budynku gospodarczym, który zaprószył ogień.

Zobacz zdjęcia


~oburzony

08-12-2017 09:44 10 11

Drogi kolego, masz całkowitą rację. Taka sytuacja jest przykra, lecz przede wszystkim śmieszna. Przypominam że niedawno doszło do zapalenia się samochodu na parkingu niedaleko OSP Chorkówka, a ich "zespół" nawet nie pojawił się na miejscu! 150 metrów od remizy, to dopiero heca.
Odpowiedz

~anonimowyuzytkownik

08-12-2017 09:37 12 9

To smutne zdarzenie, wręcz doskonale obrazuje sytuacje Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie. Pożar w Chorkówce, a pierwsze na miejscu była OSP Leśniówka a potem Krosno, a ja się pytam gdzie OSP Chorkówka? I nie jest to przypadek, zazwyczaj gdy jest jakiś pożar, to przyjeżdża Leśniówka, Szczepańcowa, Żeglce, Kobylany czasami Draganowa a gdzie inne wioski? One tylko umieją wyciągać łapy po nowe samochody i przyjeżdżać na zawody, to jest ich główne zajęcie. To po co je finansować z NASZYCH podatków?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.