Drużyna z Miejsca Piastowego zwyciężyła w siódmej edycji Powiatowego Turnieju Piłki Siatkowej Plażowej. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Chorkówki.
15 lipca w Niżnej Łące (gmina Miejsce Piastowe) rozegrany został VII Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Plażowej.

Do turnieju zgłosiło się 9 drużyn z terenu powiatu krośnieńskiego, ostatecznie w dniu zawodów stawiło się 6 drużyn. Zapewne przyczyną tego był fakt bardzo kapryśnej tego dnia aury. Padało niemal bez przerwy od chwili rozpoczęcia zawodów, aż po mecze finałowe, wtedy wreszcie nad boiskiem w Niżej Łące pojawiło się słońce.

Wyniki rozgrywek grupowych:

Grupa A
Krościenko Wyżne - Miejsce Piastowe 2 (7:21)
Krościenko Wyżne - Iwonicz Zdrój (21:19)
Miejsce Piastowe 2 - Iwonicz Zdrój (17:21)

Grupa B:
Krosno - Miejsce Piastowe 1 (21:11)
Krosno - Chorkówka (21:19)
Miejsce Piastowe 1 - Chorkówka (10:21)

W meczu outsiderów drużyna Miejsca Piastowego 1 (Kamil Drobek, Mateusz Frączek) pokonała Krościenko Wyżne (Paweł Michna, Krzysztof Sikora) 21:18 zajmując piąte miejsce w turnieju.

W pierwszym meczu półfinałowym drużyna Miejsca Piastowego 2 (Mateusz Węklar, Bartosz Zimka) pokonała Chorkówkę (Michał Kozubal, Tomasz Żyła) 2:1, a w drugim półfinale drużyna Krosna (Aleksander Kuschel, Krystian Bernat) wygrała z Iwoniczem Zdrój (Mateusz Śliwa, Paweł Kasperkowicz) 2:1.

W meczu finałowym Miejsce Piastowe 2 pokonało Krosno 2:1 (17:15,8:15,15:11) zdobywając tym samym mistrzostwo w tegorocznych rozgrywkach. Trzecie miejsce zajęła drużyna Chorkówki wygrywając z Iwoniczem Zdrój 2:1 (10:15,16:14,15:12).

Drużyny z pierwszych trzech miejsc otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy oraz nagrody rzeczowe, natomiast pozostałe dyplomy za udział i nagrody rzeczowe. Nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Krośnie i Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym, które wręczał dyrektor etatowy członek Zarządu Powiatu Aleksander Mercik, wraz z dyrektorem Januszem Węgrzynem. Mecze sędziował Janusz Eustachiewicz. Opiekę medyczną pełniła Krystyna Bieleń.

Organizator składa serdeczne podziękowanie za wszelką pomoc przy organizacji tegorocznej plażówki radnemu Szymonowi Węgrzynowi oraz jego bratu Maciejowi za obsługę cateringową, sołtysowi Niżnej Łąki Tadeuszowi Packowi za całokształt oraz druhom z OSP Głowienka Marianowi Płousze i Karolowi Mercikowi. Organizatorem turnieju było Starostwo Powiatowe w Krośnie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym.