Biegacze z gminy Chorkówka wzięli udział w jubileuszowym XXV Ogólnopolskim Biegu Szlakiem Marii Konopnickiej.
115 zawodniczek i zawodników stanęło wczoraj na starcie jubileuszowego XXV Ogólnopolskiego Biegu Szlakiem Marii Konopnickiej zorganizowanego przez Ludowy Klub Sportowy Victoria Dobieszyn.

Jak co roku trasa biegu przebiegała przez gminę Jedlicze. Start usytuowany był obok dworu Marii Konopnickiej w Żarnowcu a meta zlokalizowana była na stadionie Victorii Dobieszyn, gdzie nastąpiła również dekoracja zwycięzców. Tradycyjnie przed startem złożono kwiaty pod pomnikiem poetki w przymuzealnym parku.

Maciej Janocha

Zwycięzcą biegu okazał się Ukrainiec Juri Vykhopen z LKB Rudnik. Wśród biegaczy nie zabrakło reprezentantów gminy Chorkówka. Najwyższe 29 miejsce zajął Paweł Gazda ze Zręcina (00:42:26), 40 miejsce zajął Maciej Janocha ze Świerzowej Polskiej (00:44:16) a 44 miejsce Karol Winiarski z Żeglec (00:44:54).