Krośnieński Okręgowy Związek Piłki Nożnej świętował w sobotę 40-lecie działalności.
W sobotę 17 czerwca w hali sportowo-widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji 40-lecia działalności Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Krośnie.

Jubileusz 40-lecia był okazją do podsumowania dokonań oraz podziękowania wszystkim, którzy przez 40 lat istnienia OZPN przyczynili się do jej rozwoju, upowszechniania piłki nożnej i powiązanych z nią wartości.

- To dzięki pracy naszych trenerów, działaczy, i ludzi związanych z klubami mogliśmy kształtować charaktery, uczyć wytrwałości, konsekwencji i odwagi wśród rzeszy młodych piłkarzy - mówił Wojciech Sokołowski, prezes OZPN Krosno. Za ten trud, pasję, zaangażowanie i wielkie serce włożone w propagowanie piłki nożnej w naszym regionie wszystkim Wam serdecznie dziękuję. Ten wspaniały jubileusz jest również okazją do przywołania wspomnień o działaczach, sportowcach i tych wszystkich, którzy przyczynili się do promocji i rozwoju piłki nożnej na terenie Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Krośnie. Pamiętajmy o nich i kontynuujmy ich dzieło. Życzę wszystkim aby kolejne lata obfitowały we wspaniale sukcesy sportowe, talenty piłkarskie, hojnych sponsorów i jeszcze większą rzeszę sympatyków piłki nożnej.

WIDEO

Rys historyczny związku przedstawił Wojciech Stefanik a spotkanie było przeplatane akcentami muzycznymi. Dodatkowo na telebimie można było oglądać archiwalne zdjęcia i filmy z 40 lat działalności związku.

Spotkanie było doskonałą okazją do wręczenia szeregu odznaczeń i medali Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej i Polskiego Związku Piłki Nożnej za działalność sportową.

Za datę rozpoczęcia działalności Okręgowego Związku Piłki Nożnej, Wojewódzkiej Federacji Sportu w Krośnie przyjmuje się 15 lipca 1976 roku. Wtedy to w sali Zakładowego Domu Kultury Krośnieńskich Hut Szkła odbyło się pierwsze zebranie założycielskie. Na pierwszego przewodniczącego związku wybrano Aleksandra Smyka. W rozgrywkach o mistrzostwo województwa krośnieńskiego brało udział 76 drużyn.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z jubileuszu.