Chór Szczepańcowa i Małgorzata Foremny odznaczeni podczas Powiatowego Dnia Działacza Kultury.
Tegoroczny Dzień Działacza Kultury był obchodzony w powiecie krośnieńskim 25 maja a uroczystości odbyły się w Domu Ludowym w Targowiskach.

Starosta Krośnieński od kilku już lat przyznaje nagrody za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury tym, którzy swoją pracą, pasją i zaangażowaniem promują tradycję i kulturę regionu. Wśród nagrodzonych znalazł się Chór Szczepańcowa a nagrodę odebrał dyrygent Patryk Sobiecki. Pozostali nagrodzeni to: Henryk Kyc, Janusz Puchalik, Andrzej Samborowski-Zajdel, Maria Stefanik, Chór Chorus - Korczyna, Chór Impresja - Łączki Jagiellońskie, Kapela Ludowa Rymanowianie - Rymanów i Grupa Artystyczna - Krościenko Wyżne.

Patryk Sobiecki

Starosta Krośnieński wystąpił także do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na wnioski wójtów, burmistrzów oraz dyrektorów ośrodków kultury o odznaczenia "Zasłużony dla Kultury Polskiej". Wśród odznaczonych znalazła się instruktor Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce Małgorzata Foremny.

WIDEO

Honorowe odznaczenia otrzymali także: Henryk Kyc, Marian Lawera, Zbigniew Mięsowicz, Zofia Przybyła, Stanisław Szajna, Krzysztof Śliwka, Zbigniew Zielonka i Dorota Świstak.

Małgorzata Foremny

Za współpracę z Powiatem Krośnieńskim w dziedzinie kultury, starosta Jan Juszczak wręczył pamiątkową statuetkę z wizerunkiem Patrona Powiatu św. Józefa Sebastiana Pelczara dyrektor Ośrodka Kultury w Dukli Małgorzacie Walaszczyk-Faryj.

W części artystycznej wystąpiła m.in. Kapela Ludowa Rymanowianie z Rymanowa, Zbigniew Mięsowicz, Zuzanna Stec, uczniowie ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Rymanowie, Magdalena Rygiel i Gabriela Lipka.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Powiatowego Dnia Działacza Kultury.