Za nami już XVII Międzynarodowy Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych organizowany przez Starostwo Powiatowe w Krośnie i Muzeum Historyczne w Dukli.
Jak co roku zwieńczeniem konkursu jest wystawa nadesłanych prac. W tej edycji wzięło udział 89 szopek wykonanych przez uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich, a także z ośrodków pozaszkolnych z terenu powiatu krośnieńskiego oraz ze Słowacji z powiatu świdnickiego i stropkowskiego. Wcześniej prace te przeszły eliminacje w gminnych konkursach. Jury wyłoniło w obrębie poszczególnych kategorii 37 laureatów - każdego roku jest to najtrudniejszy moment w konkursie, ponieważ każda z eksponowanych prac reprezentuje swój niepowtarzalny styl.

Laureaci konkursu szopek

Wśród laureatów tegorocznego konkursu znaleźli się uczniowie z gminy Chorkówka. I tak, w kategorii "Szkoły Podstawowe" trzecie miejsce zdobyli ex aequo: Katarzyna Kraska ze Szkoły Podstawowej w Chorkówce i Filip Machura ze Szkoły Podstawowej w Leśniówce. W kategorii "Gimnazja" pierwsze miejsce zdobył Przemysław Siwak z Gimnazjum w Kopytowej.