17 listopada w Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu w Szkole Podstawowej w Wojaszówce rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Mamo, tato…nie pal". Wśród laureatów znaleźli się młodzi uczniowie z gminy Chorkówka.
Ideą przedsięwzięcia organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Krośnie i Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Krośnie jest promocja zdrowego, wolnego od nałogów stylu życia, uświadamianie dzieciom i ich rodzicom jakie negatywne skutki wiążą się z paleniem tytoniu oraz kształtowanie już od najmłodszych lat postawy odpowiedzialności za zdrowie własne i najbliższych.

Na konkurs, który cieszy się dużą popularnością wpłynęło w tym roku blisko 200 prac z 50 placówek, z których każda mogła wysłać maksymalnie trzy prace.

Jury dokonało przeglądu i oceny wszystkich prac przyznając równorzędne nagrody w trzech kategoriach wiekowych. Zwycięzcom nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy wręczały naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Krośnie Teresa Kuźnar i Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krośnie Ewa Szybieniecka.

Laureaci konkursu:
Dzieci 4 - 6 letnie
Jakub Klimkiewicz (Rymanów-Zdrój), Maria Zając (Iwonicz), Natalia Pelczar (Iwonicz-Zdrój), Zuzanna Wodzisz (Krościenko Wyżne), Alicja Kozubal (Jedlicze), Maja Żygłowicz (Krosno)

Uczniowie klas I - III
Antonina Lorenc (Łężany), Iga Chmielowska (Świerzowa Polska), Maja Kijowska (Milcza), Krystian Bieryło (Bratkówka), Piotr Fiałkiewicz (Chorkówka), Paulina Bałon (Równe)

Uczniowie klas IV - VI
Faustyna Głowacka (Żeglce), Kamila Wiatr (Chorkówka), Wiktoria Feruś (Odrzykoń), Weronika Kosiba (Wojaszówka), Małgorzata Targ (Potok), Diana Łuksa (Krasna)