Jednym z najbardziej popularnych zakątków Europy są w okresie wakacyjnym greckie wyspy. Warto zaplanować sobie wczasy na jednej z nich.
Kreta
Kreta to wyspa, gdzie możemy sobie zafundować prawdziwą podróż historyczną. To w jednym z najważniejszych miast wyspy – Heraklionie, znajduje się Muzeum Archeologiczne z zabytkami pochodzącymi z czasów mitycznego króla Minosa, który podobno wszystko czego dotknął, przemieniał w złoto. Tuż pod Heraklionem znajduje się Pałac w Knossos – jeden z najciekawszych i najbardziej obleganych zabytków tamtego regionu. Warto zwrócić uwagę na niezwykłej urody freski, które częściowo udało się odnaleźć podczas prac wykopaliskowych.
Kreta to także kilometry piaszczystych plaż. Jedną z bardziej widowiskowych jest Elafonisi, słynąca z różowego piasku.

Zakynthos
Jeśli kiedyś na zdjęciach widzieliście zaciszną lagunę z wrakiem statku spoczywającym przy brzegu, która zachwycała turkusowo – szmaragdową barwą morza, na pewno natknęliście się na zdjęcia z Zakynthos. Jest to coraz popularniejsza grecka wyspa. Wiele biur podróży wprowadziło ją do swojej oferty, między innym Rainbow (zerknijcie pod link r.pl/grecja/zakynthos). Symbolem wyspy stały się żółwie Caretta, które mają na niej swoje miejsce lęgowe. Można je podziwiać w Morskim Parku Narodowym. Na Zakynthos warte zobaczenia jest także miasto o tej samej nazwie, w którym znajduje się katedra poświęcona patronowi wyspy – świętemu Dionizosowi. Urzekające są również Błękitne Groty – morskie groty, które znajdują się w północnej części wybrzeża.

Rodos
Decydując się na wczasy w Grecji, warto także zastanowić się nad wyspą Rodos. To tam znajduje się słynna Dolina Motyli. Na wyspie jest sporo miejsc wartych zwiedzania, samo miasto Rodos wraz z jego średniowiecznymi zabudowaniami oraz Lindos, w którym zobaczyć można ruiny świątyni Ateny.
Rodos to także raj dla amatorów windsurfingu – na przykład w Kolymbii znajdują się dwie zatoki, które świetnie nadają się do uprawiania sportów wodnych, nawet przez początkujących. Wyspa będzie też dobrym miejscem wypoczynku dla osób, które chcą tańczyć do białego rana w klubach i bawić się w szampańskiej atmosferze.

Warto już dziś zdecydować się na którąś z greckich wysp i doskonale wykorzystać czas urlopu.


Artykuł sponsorowany