Śpiewali kolędy, łamali się opłatkiem, składali sobie świąteczne życzenia i degustowali potrawy wigilijne. 19 grudnia w sali Domu Ludowego w Chorkówce odbyło się coroczne spotkanie wigilijne.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych różnych szczebli, dyrektorzy placówek oświatowych, sołtysi, działacze społeczni, animatorów kultury, członkinie Kół Gospodyń Wiejskich i mieszkańcy Gminy Chorkówka.

Spotkanie było okazją do wspólnego spędzenia czasu w świątecznej atmosferze przed Świętami Bożego Narodzenia. Na udekorowanych stołach ustawiono świąteczne jedzenie. Smakosze wigilijnych potraw mogli skosztować takie tradycyjne potrawy jak barszcz z uszkami, zupa grzybowa czy pierogi. Świąteczne potrawy były dziełem pań z Kół Gospodyń Wiejskich i stowarzyszeń działających na terenie Gminy Chorkówka.Zanim jednak zebrani na sali zaczęli delektować się wyśmienitymi potrawami, program artystyczny przedstawiła młodzież szkolna.

Aby tradycji stało się zadość, ksiądz proboszcz Jan Luchowski odczytał fragment Ewangelii. Następnie przyszedł czas na połamanie się opłatkiem i złożenie sobie życzeń.

Spotkanie wigilijne było także okazją do otwarcia wystawy pocztówek ze zbiorów Zbigniewa Więcka - kolekcjonera, regionalisty i antykwariusza.

Zobacz zdjęcia: Spotkanie Wigilijne w Gminie Chorkówka.