"Czas na dobrą zmianę" – rozmowa z Dariuszem Sobierajem, lekarzem, samorządowcem, kandydatem w tegorocznym wyborach do Sejmu

Zdecydował się Pan kandydować w wyborach do Sejmu bo...?
- Bo uważam, że czas na zmiany. Czas na zmiany w życiu społecznym, systemie ochrony zdrowia, polityce….. Uważam też, że należy przyjąć na siebie odpowiedzialność za aktualną i przyszłą sytuację naszego kraju.

Co ma Pan konkretnie na myśli?
- Przyglądam się na co dzień bieżącej sytuacji społeczno-politycznej i uważam, że Polska wymaga zmian, że należy podjąć wysiłek w zrealizowaniu rozwiązań mających na celu uzdrowienie systemu ochrony zdrowia, odbudowanie wiarygodności polskich instytucji publicznych i uzdrowienia polityki. Trzeba podjąć wysiłek odnowy naszego kraju – dla dobra Polski, dla dobra Polaków, ale przede wszystkim, dla dobra Mieszkańców Podkarpacia. Polityka nie może być środkiem do zrealizowania prywatnych celów, a powinna być sposobem zarządzenia państwem, której celem jest dobro wspólne.

Skąd taka decyzja? Jest Pan przecież radnym sejmiku województwa podkarpackiego już drugą kadencję?
- Nawet najbardziej sprawne władze samorządowe nie zapewnią rozwiązania problemów wadliwego ustawodawstwa, czy nietrafnych decyzji naczelnych organów państwa. Wiele rzeczy udało się przez ostatnie lata wykonać, lecz pozostało jeszcze więcej rzeczy do zrealizowania. Politycy nie mogą utwierdzać nas w przekonaniu, że nie da się przeprowadzić reform, znaleźć nowych sposobów rozwiązania problemów, z którymi borykamy się wszyscy od lat. Potrzeba jest odważnych, innowacyjnych decyzji oraz ambitnych planów, aby Polska zyskała impuls do dalszego rozwoju w każdej dziedzinie, nie tracąc swojej tożsamości społecznej, narodowej i religijnej w Unii Europejskiej.
Podkarpacie to piękny, bogaty region, który potrzebuje jedynie sprzyjających warunków i sprawnych zarządców by się rozwijać. Chciałbym, aby nasze dzieci i wnuki wracały swoje rodzinne strony aby tu się osiedlać, tu zakładać rodziny i tu inwestować swoje siły w jego rozwój. By młodzież nie musiała wyjeżdżać za granicę za pracą, a robiła to tylko dlatego, że chce zwiedzić kawałek świata. By Podkarpacie rozkwitło przemysłem tak jak kiedyś...
Kandyduje Pan z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego...
- Jako aktywny zawodowo lekarz zawsze w centrum moich działań stawiam drugiego człowieka oraz jego potrzeby. Polskie Stronnictwo Ludowe jest partią zaangażowaną w sprawy zwykłych ludzi: zna potrzeby rolników, kobiet, ludzi młodych, osób starszych oraz efektywnie reprezentuje ich interesy na wszystkich szczeblach samorządu terytorialnego. Duże znaczenie ma dla mnie fakt, że PSL jest partią o stabilnych poglądach, zgodną, stojącą od wielu lat na straży tradycji i wiary. Są to wartości, które wyniosłem z domu rodzinnego i byłem im wierny przez całe życie.

Dlaczego wyborcy powinni oddać na Pana swój głos?
- Bo w każdą swoją aktywność angażuję się w stu procentach, wkładając swoją wiedzę, czas i wysiłek w rozwiązywanie problemów, z którymi zgłaszają się do mnie Mieszkańcy Podkarpacia oraz moi Pacjenci. Chciałbym również reprezentować społeczne i gospodarcze interesy Mieszkańców ziemi krośnieńskiej, brzozowskiej, jasielskiej i sanockiej gdyż uważam, iż popełniono wiele zaniedbań w zakresie rozwoju gospodarczego naszego regionu, a Mieszkańcy nie mieli w Parlamencie skutecznej reprezentacji.
Chciałbym na koniec zadeklarować, iż nie porzucę swojej pracy lekarza tu, na miejscu w Szpitalu Wojewódzkim w Krośnie, na poczet ewentualnej funkcji parlamentarzysty. Tu zostanę, gdzie moje miejsce, przy rodzinie i pacjentach, którzy powierzyli mi swoje zdrowie. Jeśli uzyskam mandat to oświadczam również, że będę posłem niezawodowym. Wyznaję zasadę, iż aby skutecznie reprezentować Państwa interesy należy być cały czas tu, na miejscu, blisko ludzi. Blisko ludzkich spraw. Chciałbym działać dla dobra Podkarpacia. Dla dobra Mieszkańców naszego regionu. Dla dobra Polski.


Zapraszamy na stronę internetową Dariusza Sobieraja sobierajdariusz.pl.


Dariusz Sobieraj

Dariusz Sobieraj


Materiał pochodzi i jest finansowany przez Komitet Wyborczy PSL

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.