Druga odsłona naszej akcji "Sprawny i przyjazny urząd - zadowoleni mieszkańcy". Drugi z wniosków trafił do Przewodniczącego Rady Gminy Chorkówka.

W środę 10 czerwca w Urzędzie Gminy w Chorkówce, działając w oparciu o art. 241 Kodeksu postępowania administracyjnego, został złożony wniosek do Macieja Sekuły Przewodniczącego Rady Gminy Chorkówka (do wiadomości Wójta Gminy) z propozycją i jednocześnie prośbą o:

1. Publikowanie z odpowiednim wyprzedzeniem na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy Chorkówka - bip.chorkowka.pl:
- zawiadomień o zwołaniu sesji Rady Gminy Chorkówka,
- projektów uchwał które mają zostać podjęte na danej sesji,
- uzasadnień do uchwał lub krótkich informacji o przyczynach ich podjęcia,
- terminach posiedzeń komisji Rady Gminy Chorkówka.
2. Utworzenie newslettera (elektroniczna forma biuletynu rozsyłanego za pomocą poczty elektronicznej do prenumeratorów) poprzez którego zainteresowane osoby z odpowiednim wyprzedzeniem mogłyby otrzymywać automatycznie informacje wymienione w pkt 1.

Wniosek został złożony w związku z opublikowaniem w Biuletynie Informacji Publicznej uchwał jakie podjęła Rada Gminy Chorkówka na sesji w dniu 1 czerwca 2015, m.in. uchwały w sprawie przyjęcia od Powiatu Krośnieńskiego zadania publicznego polegającego na utrzymaniu chodników w ciągu dróg powiatowych zlokalizowanych na terenie gminy Chorkówka. Wcześniej nie została opublikowana jakakolwiek informacja o zbliżającej się sesji na stronie internetowej UG i BIPie, tym samym tylko wąskie grono osób miało wiedzę o sesji. - Podejmowane przez Radę Gminy Chorkówka uchwały będące prawem miejscowym obowiązują na terenie jednostki samorządu terytorialnego czyli dotyczą podmiotów i mieszkańców gminy. Często są to uchwały dotyczące podatków, majątku gminnego, dróg czy oświaty - mają więc duży wpływ na życie mieszkańców. Dzięki publikowaniu z odpowiednim wyprzedzeniem zawiadomień o sesji, każda zainteresowana osoba będzie mogła zaplanować swój czas i wziąć udział w sesji Rady Gminy jako bierny lub czynny obserwator. Publikowanie projektów uchwał i uzasadnień do nich da możliwość zapoznania się z ich treścią przed ich uchwaleniem - można przeczytać we wniosku.

Czekamy na odpowiedź Przewodniczącego Rady Gminy i/lub Wójta. O dalszych działaniach będziemy informować na bieżąco.

~MK

27-06-2015 22:31 5 6

Odpowiedzi na @ pewnie już się nie doczekam, ale nue wiem, czy wiecie, że na stronie gminy działa już konkretne i poważne forum!
Tak, że jeśli macie coś do gminy to piszcie!
Wygląda na to, że komunikacja ( przynajmniej w jedną stronę) działa!
Pozdrawiam urzędników Gminy!
:)
Odpowiedz

~MK

25-06-2015 22:49 9 6

Nadal nie mam odpowiedzi na mojego @, ale....
nie ma już na gminnej stronie błędnej informacji nt posterunku policji w Chorkówce!
Nie wiem, czy to moja zasługa, czy też policja o to zadbała, bo ją o tym poinformowałam
To bardzo malutko, ale coś zmieniło się na lepsze ;)
Odpowiedz

~draga

20-06-2015 21:32 10 5

/
Czemu sie jeszcze dziwić ?
Odpowiedz

~MK

20-06-2015 19:02 10 7

Minęło 8 dni od wysłania mojego @ do Urzędu Gminy.
Do tej pory nie doczekałam się odpowiedzi, poza potwierdzeniem przyjęcia wiadomości.
Przykre, że w Gminie nie liczą się z mieszkańcami....
Albo mają dłuugi przewód myślowy?
Odpowiedz

~beret

17-06-2015 22:23 7 7

Typowa zaściankowa PSL owska władza słoma w butach i fufajka na dupie a do tego czapa na głowie. Ważna jest posada a jak już jest to dalej tylko upychać do sejfu a ludzkie sprawy... w d.... Ludzie przydadzą się przy wyborach. Och polski narodzie mamiony nieudacznikami na urzędach. Przegonić to tałatajstwo w kukurydzę.
Odpowiedz

~MK

12-06-2015 13:41 8 7

Właśnie posłałam @ do Urzędu Gminy na temat jego strony
Cytuję:

""Teoretycznie, powinna dostarczać wiedzy i informacji na temat ważnych spraw i tego, co się w Gminie dzieje
Tymczasem strona nie dość, że nie informuje ( np o wizycie mammobusa jakiś czas temu, pomimo, że stał pod GOK!), to jeszcze wprowadza w błąd!
Drugi raz odbijam się od posterunku Policji w Chorkówce, bo na stronie jak byk stoi, że Policja jest czynna od 7.00 do 15.00
Dopiero od sąsiadki dowiaduję się o dyżurach policjantów
Czy to powinno być jak za Króla Ćwieczka? Z ust do ust?
To po co ta strona?
I po co to dziwne forum, którego tak na prawdę nie ma?""

Mam nadzieję na szybką i konkretną odpowiedź
Szczerze mówiąć, to Chorkówka nie ma porządnej, informacyjnej strony. Tutaj też głównie informacje sportowe i przekierowania do linków.
Szkoda...
Odpowiedz

Herbapol

12-06-2015 10:00 9 8

A na stronie Urzędu Gminy news: "W miejscowości Świerzowa Polska znaleziono psa".
To się nazywa alienacja władzy. Czym żyje Pan Wójt i jego urzędnicy, a co jest naprawdę ważne.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.