"Sprawny i przyjazny urząd - zadowoleni mieszkańcy" to nowy dział chorkowka.net w którym będą podejmowane w różnych sprawach interwencje i akcje społeczne. Pierwszy wniosek do Wójta Gminy Chorkówka został już przesłany.

W nowym dziale będziemy przedstawiać podjęte przez nas w różnych sprawach akcje społeczne, zmierzające do poprawy warunków i jakości życia mieszkańców gminy oraz przejrzystości działań administracji samorządowej.

Pierwszy z wniosków został już wysłany. W środę 3 czerwca poprzez Elektroniczną Skrzynkę Podawczą Urzędu Gminy w Chorkówce został złożony wniosek do Wójta Gminy Chorkówka z propozycją utworzenia i prowadzenia przez Urząd Gminy rejestru wszystkich umów zawieranych przez Gminę oraz wszystkie jednostki organizacyjne. Rejestr byłby aktualizowany na bieżąco i zawierał aktualne jaki i archiwalne informacje na temat umów zawartych w miesiącach i latach poprzednich.

Dzięki opublikowaniu w Biuletynie Informacji Publicznej rejestru umów, każdy mieszkaniec mógłby sprawdzić na co przeznaczane są środki publiczne z gminnego budżetu. Utworzenie, prowadzenie i udostępnienie rejestru umów wpisałoby się w ogólny nurt wzmocnienia przejrzystości oraz jawności działania organów administracji publicznej - można przeczytać we wniosku.

Czekamy na odpowiedź z Urzędu Gminy. O dalszych działaniach Urzędu będziemy informować na bieżąco.

Zachęcamy wszystkich czytelników do włączenia się w tworzenie tego działu.

~Wulkan

08-06-2015 20:00 8 7

Witam urzędników i ich rodziny. Liczba minusów potwierdza moja tezę.
Odpowiedz

~Wulkan

08-06-2015 13:43 7 8

W tej gminie to nie wyjdzie. Nepotyzm, jaki panuje w tut. urzędzie gminy sięga szczytów. Rządzą wujkowie i ciocie.
Czy ktoś potrafi wymienić jednego urzędnika, który nie jest z sitwy?
Odpowiedz

~Adam Dobrawy

05-06-2015 18:37 7 11

Świetna inicjatywa. Całym sercem popieram!
Odpowiedz

~ohoho

04-06-2015 14:43 7 8

dobre, dobre!
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.