Od piątku 30 stycznia portal chorkowka.net nie będzie informował o przyszłych wydarzeniach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Chorkówce. Ma to związek z listem przesłany przez dyrektora tej placówki - Bogusława Packa.

Oto treść listu z 30 stycznia:

Proszę z dniem dzisiejszym tj. 30 stycznia 2015r. o zaprzestanie kopiowania artykułów ze strony Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce.
Artykuły do tej pory były kopiowane na stronę wybiórczo, z okrojonym tekstem, czy nagłówkiem i dopisanym tekstem.
Proszę o kontakt i zgodę w sprawie promocji wydarzeń kulturalnych i sportowych na swojej stronie.

Bogusław Pacek
Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce.


Portal chorkowka.net funkcjonuje od blisko 7 lat (na początku jako swierzowa-polska.pl) i w tym czasie zostało zamieszczonych kilkaset artykułów - zapowiedzi i podsumowań wydarzeń organizowanych lub współorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Chorkówce. Zapowiedzi zamieszczonych na prośbę pracowników lub samego dyrektora GOKu było może kilka. Pod każdym artykułem była możliwość wyrażenia swojej opinii czy przedstawienia własnych spostrzeżeń i uwag. Często były to komentarze negatywne. Warto zacytować jeden z ostatnich, zamieszczony pod artykułem "Ferie z GOKiem" w którym zamieszczony został program imprez organizowanych przez GOK w sali Gminnego Ośrodka Kultury: Wydaje mi się że ludziom pracującym w GOKu brakuje pomysłów a te które są były dobre ale z 10 - 15 lat temu. Oklepane programy imprez z roku na rok są już nudne, brakuje nowych pomysłów, pomysłów na promocję imprez i zachęcenie ludzi do uczestnictwa - napisał karateka.

Zapowiedzi się nie pojawią. Nie brakować za to będzie podsumowań imprez organizowanych przez GOK.

Działalność GOKu finansowana jest ze środków publicznych w ramach otrzymanych dotacji. W budżecie gminy Chorkówka na 2015 rok ujęta jest dotacja podmiotowa na Gminny Ośrodek Kultury w wysokości 324 000 zł.

~mery

10-02-2015 20:31 0 0

ZglowaNaKarku ;-) ;piszesz takie bzdety i tak "mądrze" pouczasz i nadajesz wzniosły ton swej wypowiedzi ,że nikt nie śmie wątpić... . Nie znam :jestem z innej gminy : , mam więcej rozumu itd .! Same suplementy ...swoisty epos ! Spadaj na cztery łapy i nie rób zamętu ! Kot , kura i każde stworzonko , też ma dużo .....na swój sposób....pozdr! :sigh:
Odpowiedz

~HynekMłynek

10-02-2015 10:53 0 0

A może źródło było inne? Może go poinformował o tych atrakcjach jakiś tajny szpieg z gminy? U mnie we wsi pełno takich, zwłaszcza te starsze kobiety w beretach sie tym zajmują. Wiedzą wszystko lepiej, szybciej i dokładniej niż ktokolwiek. A takich źródeł prawo zabrania ujawniać :lol:
Odpowiedz

~eKoment.net

08-02-2015 15:44

Komentarz usunięty przez moderatora.

~obrotowy

08-02-2015 11:35 0 0

Najlepsze były udka z piórami ha ha ha
Trzeba w końcu rozliczyć tych ludzi z tylu lat działalności z organizacji i kosztów imprez w naszej gminie dobrze by było żeby radni czy też komisja rewizyjna zajęła się tym tematem
Odpowiedz

~ZglowąNaKarku

08-02-2015 00:28 0 0

[quote name="mery"]zglowanakarku ; masz kark ,ale bez głowy ( )[/quote]

MERY? CHYBA -CHRISTMAS- ZGUBIŁEŚ/ŁAŚ. Miło mi, że tak piszesz ale czy bez głowy to i tak mam więcej rozumu od Ciebie.
Odpowiedz

~ZglowąNaKarku

08-02-2015 00:25 0 0

Akurat nie sam P. Pacek, bo gościa nawet nie znam. Przynajmniej nie osobiście, wypowiadam się za siebie. Chodzi mi o to, że skoro każdemu nie odpowiada jego stanowisko i to co robi, to można do niego napisać, zaproponować co mogłoby być w gminie, spotkać się ,albo jeśli ktoś czuje się na siłach może kandydować na to stanowisko. Tylko komu to przyjdzie do głowy? Każdy tylko buzią jedzie po drugim, a sam nic w tej sprawie nie zrobi. Szkoda. To tylko z mojego punktu widzenia i podkreślam, bo zaraz będzie Mnie zarzucone, że jestem z rodziny, partii, z sąsiedztwa, gminy itd. PanA Packa.
I tu Was zaskoczę, że NIE. Jestem zwykłym obserwatorem nawet z innej Gminy. I pozdrawiam wszystkich zarozumiałych na tym forum i wylewających swe łzy tutaj.
Odpowiedz

~mery

06-02-2015 22:44 0 0

zglowanakarku ; masz kark ,ale bez głowy ( )
Odpowiedz

~smieszne

06-02-2015 21:32 0 0

A potem człowiek będzie w całej gminie wytukany palcami. Jak to robią sołtysi starzy do nowych... I wiecie w czym jest sens? Xxxx.... A ten który pisał....nakarku to chyba wypowiada się sam p.pacek
Odpowiedz

~mery

06-02-2015 21:20 0 1

ZgłowąNa Karku ; w czyim imieniu piszesz? Trudeno sie zorientować :roll: o co ci chodzi ?
Odpowiedz

~michail

06-02-2015 17:21 0 0

[quote name="ZglowąNaKarku"]Ale wydaje mi się, że tutaj w tym liście od Dyrektora chodziło o to, że jak już admin pobiera jakieś informacje od obcych stron to niech kopiuje ŹRÓDŁO i nie będzie problemu, w innym wypadku jest to kradzież czyiś słów, plagiat. A plagiat jest karalny, bo jednak ktoś te artykuły pisze i zazwyczaj jest to GOK.[/quote]
daj jakis przyklad
Odpowiedz

~ZglowąNaKarku

06-02-2015 16:07 0 0

Ja też się wypowiem, a co!
Uważam, że jeżeli ktoś chce zająć to miejsce dyrektora to proszę bardzo. Każdy mądry jest w gębie. A nie widzę problemu spoją kandydaturę ogłosić wójtowi. Oczywiście ktoś ładnie policzył ile wychodzi na jedną imprezę, ale są zespoły które już w tych realiach za 5 tys nie grają. Groovinscy taką kwotę wyśmieją baciary na pewno też. Na wesele jak chcesz kogoś zaprosić dobry zespół to 4-5 tys trzeba mieć. Owszem uważam, że mogłoby być lepiej. Ale wydaje mi się, że tutaj w tym liście od Dyrektora chodziło o to, że jak już admin pobiera jakieś informacje od obcych stron to niech kopiuje ŹRÓDŁO i nie będzie problemu, w innym wypadku jest to kradzież czyiś słów, plagiat. A plagiat jest karalny, bo jednak ktoś te artykuły pisze i zazwyczaj jest to GOK. Także nie mogę się doczekać kandydatury któregoś z Was na to stanowisko- każdy mocny w buzi, aj ak przyjdzie co do czego. Na pewno wójt rozpatrzy wasze kwalifikacje, wykształcenie i widok na przyszłość na imprezy naszej gminy. oj czy ja tego doczekam.
Najwięcej mają do powiedzenia Ci, którzy nigdy nic nie zorganizowali, nie zrobili ani dla sieni ani dla innych.
Odpowiedz

~smieszne

04-02-2015 12:33 0 0

Witam, miałam zamieścićkomentarz ciut wcześniej ale wolałam poczekać aż zrobi się tu cieplej.... Jeżeli 324 tyś złotych na organizacje imprez przeznacza gmina chorkówka, to czy aby suma nie jest zbyt duża na uroczystości ktore mają miejsce ( umprezy) w gminie chorkówka od 15 lat albo i ciut mniej badz wiecej imprezy dla dzieci wyglądaja tak samo, nagrody takie same, a kwota ktora jest przeznaczona na organizacje imprez wzrasta co roku :P jezeli pan Pacek zarabia średnio w roku 60000 tysiecy złotych to jest totalna przesada, umówie sie z miłą chęcią z wójtem i porozmawiam albo od razu najlepiej zgłosić to do Marszałka województwa.... to jakaś kpina z mieszkanców i nie tylko PS> przepraszam za błędy ale pisane na szybko
Odpowiedz

Jerry

03-02-2015 21:39 0 0

[quote name="Do abc"]
A coś Ty się , abc, tak do tego dyrektora i GOK-u „przyczepił”? Aż ciekawe, czym Ty się zajmujesz i jakie masz osiągi? Wszystko Ci się nie podoba. To może Ci Metropolitan Opera zaprosić i Billa Gatesa do zrobienia strony w Chorkówce[/quote]

Ten wątek jest o GOK;u więc gadam w temacie. Piszę to co myślę, a facet jest osobą publiczną, więc bierze pieniądze za to, że można się go "czepiać".

Jak będzie wątek o mnie, to Ci wszystko opowiem. Ze szczegółami. OBIECUJĘ!
:-*
Odpowiedz

~Do abc

03-02-2015 18:48 0 0

[quote name="abc"][quote name="63000"]
Zapomniałeś od tych 324 tys zł odjąć pensji dyrektora która wynosiła w 2013 roku ponad 63 000 !!!!!!!! a to blisko 20% tych 324 000 zł !!!!!!![/quote]

Tylko jak ktoś inny będzie robił tę kulturę w gminie, to dyrektor niepotrzebny :-)[/quote]
A coś Ty się , abc, tak do tego dyrektora i GOK-u „przyczepił”? Aż ciekawe, czym Ty się zajmujesz i jakie masz osiągi? Wszystko Ci się nie podoba. To może Ci Metropolitan Opera zaprosić i Billa Gatesa do zrobienia strony w Chorkówce
Odpowiedz

Jerry

03-02-2015 18:23 0 0

[quote name="xXx"]
Aleś głupiś. Już widzę jak jakaś organizacja pozarządowa z terenu Gminy Chorkówka zorganizuje ci imprezę pokroju Biesiaday Karpackiej. Marzenia !!![/quote]

Ho ho ho! Wielka mi impreza!
Sto razy większe organizuje pozarządówka.
A organizacje pozarządowe na terenie gminy, to nie tylko te, które wymieniono na oficjalnej stronie UG. Tych największych i najprężniejszych wręcz nie wymieniono.
Ciekawe dlaczego?
Może w obawie o konkurencję...
Kto to odpowiada za treść merytoryczną strony www UG?
I kółko się zamyka :-)
Odpowiedz

Jerry

03-02-2015 18:19 0 0

[quote name="63000"]
Zapomniałeś od tych 324 tys zł odjąć pensji dyrektora która wynosiła w 2013 roku ponad 63 000 !!!!!!!! a to blisko 20% tych 324 000 zł !!!!!!![/quote]

Tylko jak ktoś inny będzie robił tę kulturę w gminie, to dyrektor niepotrzebny :-)
Odpowiedz

~xXx

03-02-2015 16:40 0 0

[quote name="63000"]Oczywiście pytanie czy z tych 324 000 zł wypłacana jest pensja Dyrektora ??? Moze ktoś to sprawdzić ???[/quote]

Aleś głupiś. Już widzę jak jakaś organizacja pozarządowa z terenu Gminy Chorkówka zorganizuje ci imprezę pokroju Biesiaday Karpackiej. Marzenia !!!
Odpowiedz

~63000

03-02-2015 16:33 0 0

Oczywiście pytanie czy z tych 324 000 zł wypłacana jest pensja Dyrektora ??? Moze ktoś to sprawdzić ???
Odpowiedz

~63000

03-02-2015 16:32 0 0

[quote name="abc"][quote name="abc"][quote name="Ciekawa..."]„W tym czasie zostało zamieszczonych kilkaset artykułów - zapowiedzi i podsumowań wydarzeń organizowanych lub współorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Chorkówce”. To w końcu pracownicy GOK – u są pracowici i kreatywni, czy też nie, skoro w siedem lat dało się o nich napisać aż kilkaset artykułów?[/quote]

No cóż, arytmetyka w tym wypadku jest nieubłagana.
załóżmy, że kilkaset oznacza w tym przypadku 400 (wiem, wiem, że to dużo więcej niż było w rzeczywistości).
Ale załóżmy.
400:7=57,14. No, niech będzie 58
365:58=6,2

Czyli raz w tygodniu GOK coś zorganizował lub współorganizował.
Nie zwala to z nóg, doprawdy!
Ciekawe ile osób zatrudnone jest w GOK i instytucjach współpracujących :-)[/quote]


[u]Arytmetyki ciąg dalszy.[/u]

Jeśli przyjąć, że rocznie GOK organizuje 58 imprez, przy budżecie w wysokości 324 000 zł daje to 324000:58=[b]5586zł za imprezę.

[/b]
Sądzę, że jeśli Pan Wójt ogłosi konkurs na organizację imprez kulturalnych w Gminie, to znajdą się organizacje pozarządowe, które zorganizują to za połowę z tego, a jakość będzie o połowę wyższa.

Btw.
Czy ktoś pamięta ile dostaje przeciętny LKS na swoją działalność?[/quote]

Zapomniałeś od tych 324 tys zł odjąć pensji dyrektora która wynosiła w 2013 roku ponad 63 000 !!!!!!!! a to blisko 20% tych 324 000 zł !!!!!!!
Odpowiedz

Jerry

03-02-2015 16:16 0 0

[quote name="abc"][quote name="Ciekawa..."]„W tym czasie zostało zamieszczonych kilkaset artykułów - zapowiedzi i podsumowań wydarzeń organizowanych lub współorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Chorkówce”. To w końcu pracownicy GOK – u są pracowici i kreatywni, czy też nie, skoro w siedem lat dało się o nich napisać aż kilkaset artykułów?[/quote]

No cóż, arytmetyka w tym wypadku jest nieubłagana.
załóżmy, że kilkaset oznacza w tym przypadku 400 (wiem, wiem, że to dużo więcej niż było w rzeczywistości).
Ale załóżmy.
400:7=57,14. No, niech będzie 58
365:58=6,2

Czyli raz w tygodniu GOK coś zorganizował lub współorganizował.
Nie zwala to z nóg, doprawdy!
Ciekawe ile osób zatrudnone jest w GOK i instytucjach współpracujących :-)[/quote]


[u]Arytmetyki ciąg dalszy.[/u]

Jeśli przyjąć, że rocznie GOK organizuje 58 imprez, przy budżecie w wysokości 324 000 zł daje to 324000:58=[b]5586zł za imprezę.

[/b]
Sądzę, że jeśli Pan Wójt ogłosi konkurs na organizację imprez kulturalnych w Gminie, to znajdą się organizacje pozarządowe, które zorganizują to za połowę z tego, a jakość będzie o połowę wyższa.

Btw.
Czy ktoś pamięta ile dostaje przeciętny LKS na swoją działalność?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.