Od piątku 30 stycznia portal chorkowka.net nie będzie informował o przyszłych wydarzeniach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Chorkówce. Ma to związek z listem przesłany przez dyrektora tej placówki - Bogusława Packa.

Oto treść listu z 30 stycznia:

Proszę z dniem dzisiejszym tj. 30 stycznia 2015r. o zaprzestanie kopiowania artykułów ze strony Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce.
Artykuły do tej pory były kopiowane na stronę wybiórczo, z okrojonym tekstem, czy nagłówkiem i dopisanym tekstem.
Proszę o kontakt i zgodę w sprawie promocji wydarzeń kulturalnych i sportowych na swojej stronie.

Bogusław Pacek
Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce.


Portal chorkowka.net funkcjonuje od blisko 7 lat (na początku jako swierzowa-polska.pl) i w tym czasie zostało zamieszczonych kilkaset artykułów - zapowiedzi i podsumowań wydarzeń organizowanych lub współorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Chorkówce. Zapowiedzi zamieszczonych na prośbę pracowników lub samego dyrektora GOKu było może kilka. Pod każdym artykułem była możliwość wyrażenia swojej opinii czy przedstawienia własnych spostrzeżeń i uwag. Często były to komentarze negatywne. Warto zacytować jeden z ostatnich, zamieszczony pod artykułem "Ferie z GOKiem" w którym zamieszczony został program imprez organizowanych przez GOK w sali Gminnego Ośrodka Kultury: Wydaje mi się że ludziom pracującym w GOKu brakuje pomysłów a te które są były dobre ale z 10 - 15 lat temu. Oklepane programy imprez z roku na rok są już nudne, brakuje nowych pomysłów, pomysłów na promocję imprez i zachęcenie ludzi do uczestnictwa - napisał karateka.

Zapowiedzi się nie pojawią. Nie brakować za to będzie podsumowań imprez organizowanych przez GOK.

Działalność GOKu finansowana jest ze środków publicznych w ramach otrzymanych dotacji. W budżecie gminy Chorkówka na 2015 rok ujęta jest dotacja podmiotowa na Gminny Ośrodek Kultury w wysokości 324 000 zł.