Lekarze rodzinni, którzy nie podpisali umów z NFZ, zamknęli dzisiaj drzwi gabinetów. Na terenie Gminy Chorkówka zamknięte są wszystkie gabinety [aktualizacja 11:47].

W związku z możliwymi utrudnieniami w dostępie do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, NFZ opublikował listę przychodni, które po 1 stycznia 2015 roku przyjmują pacjentów na dotychczasowych zasadach. Mogą z nich korzystać wszyscy ubezpieczeni.

W razie konieczności uzyskania świadczeń medycznych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej pacjenci mogą skorzystać z innych przychodni POZ dostępnych w pobliżu miejsca zamieszkania. Ponadto niezbędną pomoc medyczną będą świadczyć szpitalne izby przyjęć, SOR-y oraz punkty nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Na chwilę obecną wg naszych informacji zamknięte są wszystkie gabinety na terenie Gminy Chorkówka. Informacja zamieszczona na stronie NFZ o otwartym jednym gabinecie jest nieprawdziwa.

Każdy ubezpieczony ma prawo - jeśli jest niezadowolony z dotychczasowej opieki, albo ma do niej utrudniony dostęp - bezpłatnie zmienić lekarza rodzinnego trzy razy w roku kalendarzowym. Wystarczy, że ponownie wypełni deklarację w nowej placówce i może być przyjęty już tego samego dnia. Nie musi niczego zgłaszać w NFZ, ani w starej przychodni.

1 stycznia 2015 roku w Podkarpackim Oddziale Wojewódzkim NFZ całodobowo (do odwołania) będzie czynna jedna infolinia bezpłatna pod numerem 800 804 009 oraz linia 17 86 04 251, gdzie będzie można uzyskać informacje dotyczące między innymi dostępu do świadczeń lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.