Powstało stowarzyszenia Lotka, którego celem jest przede wszystkim popularyzacja badmintona w Gminie Chorkówka, Krośnie i okolicach.

Chcielibyśmy zachęcić wszystkich sympatyków tego sportu do współpracy ze stowarzyszeniem. Mamy ambitne cele do zrealizowania m.in. zorganizowanie amatorskiej ligi badmintona oraz darmowej szkółki dla dzieci. Chcemy zachęcić jak najwięcej osób do uprawiania tego sportu i dlatego do swoich szeregów chętnie przyjmiemy osoby w różnym wieku i stopniu zaawansowania.

W chwili obecnej trenujemy w sali gimnastycznej mieszczącej się w budynku basenu w Turaszówce, gdzie dostępny jest jeden kort. W niedalekiej przyszłości planujemy podjąć współpracę również z jedną ze szkół na terenie Krosna, dysponującą dużą halą. Członkowie sprzęt do gry organizują we własnym zakresie, ale stowarzyszenie może pomóc w uzyskaniu lepszych cen w niektórych sklepach sportowych.

Jesteśmy organizacją non profit – z działalności chcemy czerpać przede wszystkim dobrą zabawę. W przypadku mało popularnego sportu jakim jest badminton, znalezienie partnera do gry może być trudne - właśnie dlatego stowarzyszenie Lotka zaistniało na sportowej mapie regionu.

Wszystkich chętnych zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na Facebooku https://www.facebook.com/stowarzyszenie.lotka gdzie w zakładce informacje dostępna jest też treść statutu oraz deklaracja członkowska.

Na wszystkie pytania chętnie odpowiemy pod adresem stowarzyszenie.lotka(małpa)gmail.com

Zarząd