Kandydaci na stanowisko Wójta Gminy Chorkówka idą z duchem czasu. Każdy i nich poprzez własne strony internetowe podziękował mieszkańcom gminy za poparcie.

Andrzej Koniecki
Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Chorkówka

Zakończyła się pierwsza tura wyborów samorządowych w naszej Gminie. Pragnę Państwu serdecznie podziękować za poparcie mojej kandydatury, a także kandydatur na radnych ubiegających się o mandat z Komitetu Wyborczego Wyborców „Nasza Gmina Chorkówka”.

Wierzę, że fakt oddania przez Państwa swych głosów właśnie na mnie, nie jest dziełem przypadku. Ufam, że kierowaliście się Państwo troską o dobro naszej Gminy. Dziękuję przede wszystkim za zaufanie i zrozumienie. Wierzę, że oddawany głos to poparcie prezentowanego przeze mnie na spotkaniach z Państwem programu. Programu realnego do zrealizowania. Zapewniam Państwa, że dołożę wszelkich starań aby go urzeczywistnić, dla dobra całej społeczności.

Wiem, że wśród osób oddających głosy na moją kandydaturę byli wyborcy w różnym wieku, z różnych środowisk społecznych, pragnę dziś podziękować wszystkim Państwu, bez wyjątku – każdy z pojedynczych głosów jest dla mnie tak samo istotny i z taką samą mocą zobowiązuje.

Jestem świadomy ciężaru odpowiedzialności, który niesie za sobą pełnienie funkcji, o którą się ubiegam na kolejną kadencję. Proszę Państwa o włączenie się w propagowanie zakładanych przeze mnie kierunków rozwoju naszej Gminy w dalszej kampanii wyborczej.

Wobec faktu, że w obecnych wyborach o mandat Wójta w naszej Gminie ubiegało się trzech kandydatów, rozstrzygnięcie wyboru wójta w I turze tj. w dniu 16 listopada nie doszło do skutku.

Bardzo proszę o uczestnictwo w II turze wyborów, które odbędą się 30 listopada. Proszę o Państwa głos. Deklaruję danego mi zaufania nie zawieść, wypełniając swoje obowiązki z jeszcze większym zaangażowaniem, by spełnić Państwa oczekiwania. Jestem przekonany, że wraz z wybranymi przez Państwa Radnymi stworzymy zgodny i efektywny zespół, który będzie służył mieszkańcom naszej Gminy.


Monika Subik
Szanowni Państwo,

Dziękuję za udzielone poparcie w I turze wyborów na Wójta Gminy Chorkówka oraz do Powiatu Krośnieńskiego.

Wynik jaki uzyskałam i Komitetu „Przyjazna Gmina Chorkówka” potwierdził, że mieszkańcy chcą jednak zmian. Gratuluję dobrego wyniku P. Szczurowi i P. Helnarskiemu oraz wszystkim, którzy osiągnęli w nich sukces. Wybory się jeszcze nie skończyły i cały czas jest szansa na zmiany. Bo to jest CZAS ZMIAN – Naszą Gminę naprawdę stać na więcej!
Stać nas na systematyczny rozwój, na równanie do innych Gmin – nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy tylko biedną Gminą, bo w roku wyborów jesteśmy bardzo bogatą. Podsumujmy realnie ostatnią kadencję: co zostało zrobione przez ostatnie 4 lata, w jakich miejscowościach? kiedy? (w roku wyborów) i z jakich pieniędzy? (przede wszystkim z własnych budżetowych). Wystawmy ocenę – pokażmy w dniu 30 listopada czerwoną kartkę i skończmy tą grę. Ja nie zrezygnowałam i nie poddaję się, dalej walczę, chociaż wiem, że otrzymałam mandat radnej do Powiatu Krośnieńskiego. Oczywiście z niego zrezygnuję, jeżeli będę mogła pracować dla Gminy Chorkówka jako Wójt. Nie zrażam się dużą przewagą głosów obecnego P. Wójta i dalej mam odwagę krytykować, wskazywać braki, błędy i stracone szanse.
Proszę Państwa o poparcie mojej osoby w dniu 30 listopada i mobilizację tych, którzy nie poszli na wybory (to ponad 50% uprawnionych do głosowania). Wspólnie możemy więcej.


Marcin Szczur
Szanowni Państwo,

W niedzielnych wyborach samorządowych uzyskałem poparcie na poziomie 24,04%. Chciałem BARDZO SERDECZNIE PODZIĘKOWAĆ każdej z tych 1 278 osób, które oddały na mnie swój głos. Cieszę się, że tak wielu mieszkańców podziela naszą wizję bezpartyjnej, uczciwej i przyjaznej Gminy Chorkówka.

Dzięki Wam, mimo że jest to mój pierwszy start w wyborach na wójta, udało mi się zdobyć prawie tyle głosów co kandydatka z wiodącej na naszym terenie partii prawicowej. Do drugiej tury zabrakło nam niewiele ponad 100 głosów.

Chcę także podziękować osobom, które głosowały na moich konkurentów za to że poszły na wybory i nie pozostały obojętne na los naszej małej wspólnoty. Gratuluję Pani Monice Subik i Panu Andrzejowi Konieckiemu przejścia do drugiej tury i życzę im powodzenia w przekonywaniu mieszkańców do swoich racji.

Ja zamierzam nadal bacznie przyglądać się i recenzować działania nowo wybranych władz Gminy. Mam nadzieję, że za 4 lata osób podzielających naszą wizję nowoczesnej gminy będzie jeszcze więcej i będziemy mogli wspólnie przystąpić do reform i realizacji naszych postulatów.