Wielkie wyróżnienie dla Gminy Chorkówka - możemy przeczytać na oficjalnej stronie Urzędu Gminy w Chorkówce. Chodzi o plebiscyt Orły Polskiego Samorządu, Gmina Chorkówka została nominowana do nagrody Gmina Roku 2014. Jednak, jak wskazuje wiele osób, jest też druga strona medalu.

Wiele samorządów z całej Polski "pochwaliło" się zdobyciem nominacji. Podobnie zrobił Urząd Gminy w Chorkówce na swojej oficjalnej stronie zamieszczając dodatkowo w informacji krzywo zeskanowane pismo. Zastanawiająca jest skala nominacji.

Jak czytamy w regulaminie organizatorami Plebiscytu są Mazowieckie Zrzeszenie Handlu, Przemysłu i Usług oraz firma Europa 2000 Consulting Sp. z o.o. Na stronie internetowej Europa 2000 Consulting możemy sprawdzić jakie inne plebiscyty organizuje firma. Wśród nich jest plebiscyt Rzetelni i Perły Medycyny o którym szeroko rozpisywała się prasa ogólnopolska.

Tygodnik Powszechny przeprowadził śledztwo z którego wynika, że prestiżową nagrodę medyczną można po prostu sobie kupić wpłacając niemałą sumę pieniędzy. Gazeta Wyborcza informuje, że za publiczne pieniądze dyrektorzy szpitali, wójtowie, burmistrzowie i prezydenci kupują sobie Perły, Orły i Rzetelne Samorządy. Jak jest w przypadku nagrody Gmina Roku 2014 do której nominowana została Gmina Chorkówka?

Aby przystąpić do plebiscytu należny wypełnić deklarację zgłoszenia. Już samo zgłoszenie to koszt 300 zł netto, dodatkowo należny pokryć koszty rocznego pakietu promocyjnego. W tym przypadku nie ma już podanej ceny, jednak jak czytamy w Tygodniku Powszechnym pakiet promocyjny w programie Rzetelni na poziomie ogólnopolskim to koszt 8700 zł.

Czy Urząd Gminy w Chorkówce weźmie udział w plebiscycie? Przekonamy się wkrótce.