Urząd Gminy Chorkówka informuje, że 15 czerwca br. upłynął termin uiszczenia II raty opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Właściciele nieruchomości, którzy na czas nie uregulowali opłaty, muszą liczyć się z dodatkowymi kosztami.

Brak płatności za gospodarowanie odpadami komunalnymi może oznaczać dodatkowe koszty - koszt upomnienia tj. 11,60 zł oraz ewentualne odsetki za zwłokę.

Przypominamy: opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi uiszczana jest kwartalnie w terminach określonych Uchwałą Nr XXVI/141/12 Rady Gminy Chorkówka z dnia 30.10.2012 w sprawie terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi bez uprzedniej decyzji czy wezwania.

~xxxxxxxxxxx

25-08-2014 08:56 7 8

okolo 40 % mieszkancow gminy chorkowka wogole nie wypelnilo deklaracji a czepiaja sie wlasnie tych co maja na papierze . Bylo wielkie halo ,nakazy itd. Teraz jest wiecej dzikich wysypisk niz bylo kiedys. Nic do konca nie jest nalezycie przeprowadzone ...
Odpowiedz

~Marcin Szczur

23-08-2014 22:44 6 2

Ta polityka śmieciowa to w ogóle jakieś wielkie nieporozumienie w skali całego kraju. Dziwne jest to ze mieszkańcy zobowiązani sa do segregacji odpadów a niestety później firma odbierająca odpady miesza to w jednym kontenerze. Jaki to ma sens??
Niestety ustawy nie zmienimy ale na można przeanalizować jej mocne i słabe punkty a następnie wybrać takie rozwiązanie które będzie optymalne dla mieszkańców naszej gminy a nie narazi gminy na kary wynikające z niedopełnienia warunków ustawy.
W polityce śmieciowej jak i w innych dziedzinach w naszej gminie potrzebne jest nowe otwarcie. Trzeba renegocjować niekorzystne dla nas umowy śmieciowe, zlikwidować bezsensowne limity np na popiół i odpady remontowe, wyznaczyć kilka punktów odbioru i czasowego magazynowania tych odpadów na terenie gminy. Potrzebne jest gospodarskie podejście chęć i zapał do działania i zmian.
Odpowiedz

~job

22-08-2014 15:37 6 3

Z tymi smieciami to jest wielki cyrk place 140zl za 4 osoby i mam jakies smieci
wozic 7km do zrecina absurd.A moze za malo placimy.
sef w 100% cie popieram......
Odpowiedz

~po sdąsiedzku

21-08-2014 18:33 6 5

a w naszej gminie opłaty za śmieci zostały obniżone za segregowane z 7 zł do 4 zł miesięcznie a niesegregowane z 15 na 10
Odpowiedz

~Kris

21-08-2014 16:40 3 8

Ze śmieciami wyszło gminie jak z innymi sprawami tzn WIELKIE G...O!!! Przyjedżcie do Świerzowej, a zobaczycie ile leży wszędzie bezpańskich śmieci.Dzieje się to za sprawą ludzi, którzy nie płacą za śmieći, pan wót ze śwoją świtą nic nie robi ,aby temu zapobiec. Oj nieładnie panie wójcie,a wybory tuż,tuż!Czyżby to teraz pana zmobilizowało? Jeśli nie to NICI z wygranej.Może i lepiej,ponieważ może teraz się znajdzie bardziej kompetentna osoba ,która poradzi sobie z tym problemem!Ha,ha,ha!
Odpowiedz

~bolos

21-08-2014 15:00 10 4

A jak uregulujecie sprawę tych, którzy w ogóle nie mają umów i rozrzucają lub palą śmieci. Może pokażecie statystykę na stronie Gminy i sprawozdania z kontroli w tym zakresie. Szumne były zapowiedzi specjalnego wydziału w UG a wiadomo, że chodziło o tworzenie stanowisk... RUSZAMY NA WYBORY !!!!
Odpowiedz

~szef

21-08-2014 13:26 7 7

Kase to umiecie ściągać ale wynegocjować korzystną umowe na odbiór śmieci to juz wam sie nie chcialo.... Tylko limity na worki , wożenie śmieci pod dom ludowy ect.... To juz jest duży powód dla mnie aby w zbliżających się wyborach dać szanse komu innemu!!!!!!!!! Może choć na początku bd mieć choć troche na myśli dobro mieszkańców a nie robić wszystko pod siebie!!
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.