Jutro odbędzie się czwarty etap jubileuszowego 25. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego 'Solidarności' i Olimpijczyków. Trasa przebiega przez Gminę Chorkówka, wystąpią spore utrudnienia w ruchu.

Etap z Nowego Sącza do Krosna będzie najdłuższym i najtrudniejszym podczas jubileuszowego wyścigu. Na trasie liczącej 193.5 km rozegranych zostanie aż sześć górskich premii. Droga prowadzi przez Beskid Sądecki i Niski, ale najtrudniejszy będzie ostatni podjazd pod zamek Kamieniec pod Krosnem. Trzykrotnie kolarze wspinać się będą krętą, wąską drogą pod miejsce, gdzie hrabia Aleksander Fredro napisał "Zemstę".

Ok godz. 17:30 kolarski peleton powinien pojawić się w Zręcinie od strony Żarnowca. Kolarze przejadą ulicą Konopnickiej i Kościelną. Dalej przez Świerzową Polską ulicą Łukasiewicza i Krośnieńską w kierunku Krosna.

Na godzinę przed przyjazdem peletonu kolarskiego ruch na drogach będzie ograniczony, natomiast pół godziny później zostanie całkowicie zamknięty.

~sdjk

03-07-2014 18:13 4 7

Od kiedy to Fredro pisał "Zemstę" w Odrzykoniu? Akcja jest tylko oparta na wydarzeniach z Kamieńca. To tak jakby napisać, że Sienkiewicz "W pustyni i w puszczy" pisał w... Chartumie dajny na to.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.