24 maja odbył się XIII Podkarpacki Festiwal Seniorów, organizowany przez Miejskie Centrum Kultury w Boguchwale. Uczestniczyły w nim zespoły muzyczne, kapele ludowe, wokaliści, soliści oraz chóry.

Festiwal miał zarazem charakter eliminacji do Ogólnopolskiego Przeglądu pod hasłem: "Seniorzy wciąż młodzi twórczo", który odbędzie się we wrześniu 2014r. w Bydgoszczy. W przeglądzie wzięło udział w sumie 39 zespołów, solowych wykonawców i chórów. Wystąpiła w nim również Kapela "50 PLUS" pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce. Kapela wykonała dwa utwory: jeden z własnym tekstem, muzyką i aranżacją oraz drugi z repertuaru zespołu "Tijuana Brass". W grupie zespołów wokalno – instrumentalnych Kapela "50 PLUS" została laureatem Festiwalu i otrzymała kwalifikacje do Przeglądu Ogólnopolskiego. Z grupy 39 zespołów i wykonawców zaledwie 3 pojedzie we wrześniu do Bydgoszczy, w tym Kapela "50 PLUS", która przywiozła z Festiwalu dyplom oraz piękny puchar.

Również z powodzeniem wystąpił Zespół "Seniorzy" ze Świerzowej Polskiej, który wykonał dwa utwory: "Jarzębina" i "Wiosenna noc" oraz w kategorii solista śpiewak Halina Nowak, która zaśpiewała "W moim ogródeczku" i "Dębowy listek" i tym utworem wyśpiewała sobie wyróżnienie, otrzymując dyplom i nagrodę książkową.

GOK Chorkówka