Jutro wybierzemy swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Od północy z piątku na sobotę do niedzieli, do godziny 21:00 w niedzielę, trwa cisza wyborcza. Sprawdź gdzie i jak głosować.

W głosowaniu może wziąć udział każdy obywatel Polski, który najpóźniej w dniu wyborów kończy 18 lat i jest wpisany do stałego rejestru wyborców.

Aby otrzymać kartę do głosowania należy potwierdzić swoją tożsamość. Możemy to zrobić dowodem osobistym, paszportem, prawem jazdy, legitymacją lub książeczką wojskową - dokument musi mieć aktualne zdjęcie. Co ważne, można posłużyć się też nieważnym dowodem osobistym.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego głosować można tylko na jedną listę kandydatów. Prawidłowe głosowanie polega na postawieniu znaku "x" (dwóch przecinających się linii w obrębie kratki) w kratce z lewej strony obok nazwiska jednego z kandydatów z tej listy, przez co wskazuje się jego pierwszeństwo do otrzymania mandatu. Postawienie znaku "x" w kratce obok nazwisk kandydatów z różnych list, lub niepostawienie znaku "x" w żadnej kratce powoduje nieważność głosu.

Obwodowa Komisja Wyborcza w Chorkówce 25 maja rozpocznie pracę o godzinie 06:00. Głosowanie w lokalach wyborczych odbywać się będzie w godzinach od 07:00 do 21:00.

Numer obwodu głosowania / Granice obwodu głosowania / Siedziba obwodowej komisji wyborczej
1. Bóbrka - Dom Ludowy w Bóbrce
2. Chorkówka - Sala narad Urzędu Gminy w Chorkówce
3. Draganowa - Szkoła Podstawowa w Draganowej
4. Faliszówka - Szkoła Podstawowa w Faliszówce
5. Kobylany - Dom Kultury w Kobylanach
6. Kopytowa - Zespół Szkół Publicznych w Kopytowej
7. Leśniówka - Szkoła Podstawowa w Leśniówce
8. Machnówka - Dom Ludowy w Machnówce
9. Poraj - Dom Strażaka w Poraju
10. Sulistrowa - Dom Strażaka w Sulistrowej
11. Świerzowa Polska - Zespół Szkół w Świerzowej Polskiej
12. Szczepańcowa - Szkoła Podstawowa w Szczepańcowej
13. Zręcin - Szkoła Podstawowa w Zręcinie
14. Żeglce - Szkoła Podstawowa w Żeglcach

~głosować na złodziei

25-05-2014 11:35 5 8

7. 5 tys. euro rocznie na naukę języków

Każdy europoseł może dostać dotację na naukę języków obcych w wysokości 5 tys. euro rocznie. Można je wydać niemal dowolnie. Jeśli deputowany chce się uczyć portugalskiego w lipcu, to jedzie na przykład do Lizbony na tydzień i za każdy dzień dostaje po ok. 150 euro diety.
Odpowiedz

~add

24-05-2014 14:58 9 6

i co te wybory zmienią ?? nic ! wiec nie ide
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.