Policjanci ustalili trzech nieletnich sprawców czynów karalnych oraz trzech paserów, którzy przejmowali od nieletnich przedmioty pochodzące z przestępstwa. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z dukielskiego komisariatu.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Dukli w ubiegłych tygodniach prowadzili czynności w sprawie włamań do garaży i kradzieży sprzętu gospodarczego na terenie gminy Dukla i Chorkówka.

W trakcie rozwiązywania sprawy policjanci ustalili trzech 15-letnich mieszkańców Dukielszczyzny, którzy od lutego do połowy marca br. włamywali się do prywatnych garaży i kradli sprzęt gospodarczy. Policjanci zatrzymali nieletnich i przedstawili im zarzuty kradzieży z włamaniem. W zainteresowaniu 15-latków były między innymi kosy i piły spalinowe oraz kosiarki.Jak się okazało w toku prowadzonego postępowania 15-latkowie kradziony sprzęt przekazywali mężczyznom, którzy zajmowali się zbyciem kradzionych rzeczy. Paserzy w wieku 21 i 18 lat również usłyszeli zarzuty. Policjanci podczas przeszukania ich mieszkań odzyskali skradzione mienie.

O dalszym losie 15-latków zdecyduje sąd rodzinny, a paserom zgodnie z kodeksem karnym grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

podkarpacka.policja.gov.pl