Policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie zatrzymali dwóch mężczyzn - mieszkańców gminy Chorkówka - podejrzanych o usiłowanie kradzieży stalowych przedmiotów z terenu byłego tartaku. Złodzieje wpadli na gorącym uczynku. Ich łupem miały paść m.in. szyny i wózki tartaczne, które zamierzali sprzedać jako złom.

Policjanci z komisariatu w Nowym Żmigrodzie uzyskali informację, że na terenie miejscowego, nieczynnego tartaku, przebywają podejrzane osoby. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się we wskazany rejon. Sprawdzając obszar byłego zakładu, policjanci zauważyli volkswagena passata na krośnieńskich numerach z przyczepką wypełnioną stalowymi przedmiotami. W samochodzie siedziało dwóch mężczyzn. Okazali się nimi 20 i 36-letni mieszkańcy gminy Chorkówka. Podejrzani zostali zatrzymani.

W toku dalszych policyjnych czynności mężczyźni przyznali się, że chwilę wcześniej, po przeskoczeniu ogrodzenia, weszli na teren tartaku i zebrali w jedno miejsce stalowe przedmioty, które chcieli ukraść. Wśród nich znalazły się m.in. szyny i wózki tartaczne. Następnie zdemontowali bramę ogrodzeniową, wjechali na obszar zakładu osobowym volkswagenem i swój łup załadowali na przyczepkę samochodową. Gdy zamierzali odjechać, zostali zatrzymani przez policjantów.

Podejrzani usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży. Straty jakie mogli wyrządzić oszacowano na kilka tysięcy złotych. Obaj byli już wcześniej notowani za podobne przestępstwa. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

podkarpacka.policja.gov.pl

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.