Od dzisiaj do czwartku 23 stycznia w wyznaczonych na terenie gminy Chorkówka Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych odbywa się zbiórka popiołu i odpadów paleniskowych.

Zbiórka przeprowadzona jest w godzinach od 10:00 do 17:00 w następujących miejscowościach:
20 stycznia (poniedziałek) obok Domu Ludowego w Zręcinie
21 stycznia (wtorek) obok Remizy OSP w Chorkówce
22 stycznia (środa) obok Domu Ludowego w Kopytowej
23 stycznia (czwartek) na placu po starym Domu Ludowym w Kobylanach

Popiół z palenisk domowych ma być zgromadzony w sposób selektywny - nie może być zmieszany z innymi odpadami. Popiół musi być zgromadzony w oddzielnych workach koloru białego z napisem POPIÓŁ (o poj. 50-60 l), które należy nabyć bezpośrednio w siedzibie firmy świadczącej usługi wywozu odpadów komunalnych na terenie Gminy Chorkówka, tj. REMONDIS KROeko Sp. z o. o. z siedzibą w Krośnie, ul. Fredry 1.

Poprzednia nasza informacja o zbiórce popiołu opublikowana 2 stycznia wywołała sporo kontrowersji. Sprawdziliśmy ile kosztują worki na popiół i jak wygląda odbiór popiołu paleniskowego w innych gminach obsługiwanych przez firmę KROeko.
Na dzień dzisiejszy pierwsze cztery worki na popiół w firmie KROeko kosztują 1,29zł brutto, piąty worek i kolejne worki 3,78zł brutto.
W Gminie Miejsce Piastowe popiół odbierany jest raz w miesiącu spod domów, mieszkańcy sami zaopatrują się w odpowiednie worki. W Gminie Wojaszówka popiół odbierany jest w punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zlokalizowanej na terenie Oczyszczalni Ścieków w Ustrobnej. Mieszkańcy mogą oddać dowolną ilość popiołu dwa razy w tygodniu w dowolnym worku lub pojemniku. W Gminie Krościenko Wyżne popiół odbierany jest trzy razy w sezonie grzewczym spod domów w odpowiednich workach.

~vfdsg

24-01-2014 21:24 5 5

Popiół powinien być odbierany spod domów, a jeśli już to w każdej miejscoiwości bo dlaczego mieszkańcy np. Szczepańcowej którzy też płacą za śmieci mają wieźć popiół aż do zręcina? Bezsens, nie wiem kto tak inteligentnie ustalił te zasady.
Odpowiedz

~olek

22-01-2014 22:06 4 3

jak mi gmina boczne dróżki "asfaltowe" posypie piaskiem a nie tak jak jest w chwili obecnej na niektórych szklaneczka to im odwiozę ten popiół a puki co to niech się wójt odwali od mojego popiołu którym to sam muszę sobie posypywać drogę na ulicy
ps weź się chłopie zabierz za robotę a nie k...a siedzisz za biureczkiem i myślisz jak by tu wyciągnąć jeszcze od człowieka ostatni grosz :|
Odpowiedz

~debilizm

22-01-2014 04:46 4 5

w innych gminach da sie spod domów odbierać... ale u nas trzeba wozić to dziadostwo pod dom ludowy hahhaha naprawdę zabawne. to nie ma sensu...ciekawe kto to tam zawiózł...
Odpowiedz

~gmin

22-01-2014 00:21 12 7

To jakieś porypane i tyle . Pokos trawy przez las do zrecina /latem/ ;... teraz zima to popioly zawozić trzeba i jeszcze placic za to characz :-? nie byle jaki ...hola,ho0la ! :zzz
Odpowiedz

~123456789

20-01-2014 22:04 9 4

A w gminie Chorkówka nie da się bezpośrednio.Chyba firma sobie nie radzi!!!!!!! ja mam np.20 worków i co taczkami ŻENADA!!!!!!!
Odpowiedz

~cyc

20-01-2014 17:53 7 5

zawsze wszystko wypierniczlem na drogi ale teraz kiepska zima...
jeszcze poczekam ale jak sypne to bedzie czarno jak latem;)
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.