Niebawem mammobus odwiedzi Gminę Chorkówka. To dobra okazja do wykonania bezpłatnego badania mammograficznego w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Panie w wieku 50 - 69 lat, objęte Programem, finansowanym przez NFZ, będą mogły wykonać bezpłatne badanie mammograficzne.
Badanie mammograficzne (prześwietlenie piersi) to najskuteczniejsza metoda wykrywania wczesnych objawów raka piersi. Już niebawem takie badanie znów można będzie wykonać w mammobusie FADO Centrum Usług Medycznych, należącym do grupy LUX MED, który odwiedzi powiat krośnieński.

Zainteresuj się, czy Twoja Żona, Mama i Siostra uczestniczą w profilaktycznych badaniach piersi!
Paniom, które ukończyły 50 rok życia (do 69 lat) przysługuje bezpłatne badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowanego przez NFZ. Pozostałe panie mogą wykonać badanie odpłatnie, za okazaniem skierowania lekarskiego.

Szczególnie zachęcamy panie z rocznika 1944, ponieważ to ostatnia okazja do wykonania bezpłatnego badania w ramach Programu!

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich - dwóch projekcji każdej piersi. Badania nie należy się obawiać, ponieważ promieniowanie, które emituje jest nie większe niż przy RTG zęba. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Badania można będzie wykonać w miejscowościach:
Miejsce Piastowe - 26 listopada przy Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Krośnieńska 3
Chorkówka - 27 listopada przy Gminnym Ośrodku Kultury, Chorkówka 175
Dukla - 27 listopada przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, ul. Armii Krajowej 1A
Korczyna - 28 listopada przy budynku byłej szkoły, ul. Bpa S. Pelczara 5
Odrzykoń (gmina Wojaszówka) - 29 listopada przy Domu Kultury, ul. Jagiełły 1
Jedlicze - 28 listopada przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji, ul. Kościuszki 1

Rejestracja telefoniczną lub poprzez stronę internetową. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu: 58 666 2 444, 801 080 007, www.fado.pl. Prosimy o przyniesienie ze sobą zdjęć z poprzednich badań mammograficznych, które pomogą w postawieniu skutecznej diagnozy.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.