W policyjnym areszcie oczekują na przesłuchanie dwaj bracia, z jednej z miejscowości w gminie Chorkówka, zatrzymani wczoraj przez policjantów z Dukli i Krosna. Na terenie ich posesji funkcjonariusze ujawnili nielegalną plantację konopi oraz przygotowane do wysadzenia sadzonki. Mogły one posłużyć do przygotowania kilkuset porcji marihuany.
Policjanci ujawnili plantację wczoraj po południu, na terenie jednej z miejscowości w gminie Chorkówka. Kilkanaście krzaków konopi o wysokości około 175 cm każdy, rosło na zapleczu prywatnego budynku. Rośliny umieszczone były we wkopanych w ziemię donicach, a cała plantacja starannie pielęgnowana. Dodatkowo obok budynku, policjanci ujawnili kolejnych 10 pojemników z sadzonkami konopi. Taka ilość mogła posłużyć do wytworzenia około 300 działek marihuany.

Podczas dalszych czynności ustalono, że konopie najprawdopodobniej uprawiali mieszkający w budynku dwaj bracia, w wieku 31 i 24 lat, chociaż podczas wstępnej rozmowy do tego procederu przyznał się tylko jeden z nich. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i aktualnie oczekują w policyjnym areszcie na przesłuchanie.

Po zabezpieczeniu próbek konopi, resztę roślin policjanci przekazali wezwanym na miejsce pracownikom Urzędu Gminy w Chorkówce, którzy zgodnie z prawem zobowiązani są do ich utylizacji.

Za nielegalną uprawę konopi, ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje grzywnę, karę ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Przypominamy, że karalna jest uprawa nawet pojedynczej rośliny.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.