Samorządy powiatu krośnieńskiego łączą siły i tworzą związek gmin imienia Ignacego Łukasiewicza, Karola Klobassy - Zręckiego i Tytusa Trzecieskiego - pionierów przemysłu naftowego.
Na wtorkowej konferencji prasowej zorganizowanej przed Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce, samorządowcy powiatu krośnieńskiego poinformowali o wspólnym powołaniu do życia Związku Gmin im. Ignacego Łukasiewicza, Karola Klobassy - Zręckiego i Tytusa Trzecieskiego czyli pionierów przemysłu naftowego.

W spotkaniu wzięli udział Wicewojewoda Podkarpacki Lucyna Podhalicz, burmistrz gminy Dukla Andrzej Bytnar, wójtowie elekci Dorota Chilik (gmina Miejsce Piastowe), Grzegorz Węgrzynowski (gmina Chorkówka) i Mateusz Liput (gmina Krościenko Wyżne) a także kandydat na wójta gminy Korczyna Tadeusz Pelczar i przedstawiciel spółki ORLEN OIL Tomasz Środa.

Wypowiedź wójta elekta Grzegorza Węgrzynowskiego:
Związek gmin to szansa na nowe inwestycje poprawiające poziom życia mieszkańców i zwiększające atrakcyjność turystyczną regionu. - Musimy działać wspólnie. Związek gmin to jest moc, którą możemy wykorzystać we wspólnej strategi rozwoju turystyki i gospodarczych naszych gmin, powalczyć o ważne inicjatywy, które mogą tutaj na tym terenie zostać zrealizowane w przyszłej perspektywie 5 - letniej, finansowej i kadencyjnej - mówiła Dorota Chilik.

- Dla nas jest to wielkie wyzwanie. Wielkie możliwości pobudzenia tego terenu zwłaszcza w zakresie turystyki - mówił z kolei Andrzej Bytnar. Poinformował także, że do powstającego związku chce również przystąpić wójt gminy Jaśliska Adam Dańczak i burmistrz gminy Jedlicze Jolanta Urbanik. Z tymi samorządami już współpracuje gmina Dukla realizując wspólne projekty. Dla gminy Korczyna współpraca gmin może oznaczać rozwój nowych tras turystycznych oraz wykorzystanie bardzo dobrej infrastruktury noclegowej. - Razem możemy więcej i musimy działać wspólnie aby osiągnąć sukces - dodał kandydat na wójta gminy Korczyna Tadeusz Pelczar.

Zapis konferencji prasowej:


~Ori

01-11-2018 20:17 8 8

Jak dla mnie to gmina może być członkiem nawet i trzystu grup i związków, byle tylko przynosiło to wymierne korzyści mieszkańcom. Nie rozumiem dlaczego krytykujecie zanim jeszcze cokolwiek zostało przedsięwzięte.
Odpowiedz

~Pos

01-11-2018 08:21 11 7

Ciekawe czemu prezydenta Krosna brak?? Aaa bo nie z pisu... Przecież w Krośnie działa jeszcze dużo firm naftowych i jest szkoła!!! Obłuda
Odpowiedz

~HEY

31-10-2018 23:01 9 6

Lokalna Grupa Działania „Kraina Nafty” zwana dalej LGD jest Stowarzyszeniem powołanym na Walnym Zebraniu Członków w dniu 28 lutego 2008 roku w Bóbrce. Utworzyli ją przedstawiciele sektorów: społecznego, gospodarczego i publicznego tj. osoby fizyczne, przedsiębiorcy, stowarzyszenia, fundacje, jednostki samorządu terytorialnego oraz ich jednostki organizacyjne – 98 członków założycieli.

Zebranie odbyło się w Skansenie-Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce, miejscu nawiązującym do tradycji naftowych. Występująca na obszarze wszystkich sześciu gmin ropa naftowa, znalazła również odzwierciedlenie w nazwie stowarzyszenia.

Każdy chce mieć swoją grupę działania, oni też. Oby ta nowa grupa miała jakiś sens i cel. Bo ta tu opisana działa już sporo czasu i jak widać z sukcesem. Ale widocznie jest za mało medialna, nowa władza "dobra zmiana" skupia się przede wszystkim na tym, aby każdy krok ich działania był w mediach.
Odpowiedz

~Obiektywny

31-10-2018 11:03 9 6

Nowy wójt elekt Chorkówki mówi o planach, ale niech nie zapomina, że on wiele inwestycji to tylko zwyczajnie musi dokończyć. Kanalizacja większości gminy to zasługa Liwoszowej i Konieckiego, który na odchodne jeszcze rozpoczął kanalizacje Draganowej i chyba Kopytowej. Nowy wójt ma tylko dwie wsie do skanalizowania....Musi się faktycznie postarać...bo naobiecywał sporo....
Odpowiedz

~Obiektywny

31-10-2018 10:58 9 10

Kolejny związek...Gmina Chorkówka już należy do Związku gmin dorzecza Wisłoki i Lokalnej Grupy Działania Kraina Nafty. Z tego pozyskane zostały spore pieniądze dla Chorkówki i innych gmin. Dla mnie "sztuka dla sztuki" ale jak mają być korzyści to ok. Nie zapominajmy, że jeszcze trwa kampania i jest to co najmniej śmieszne i "zdecydowanie na wyrost" dla Korczyny i Dukli.
Odpowiedz

~Kowalski

31-10-2018 10:07 10 9

Ale ci dwaj kandydaci , to chyba podpisali to jako prywatne osoby
Może ja tez się tam podpisze , kowalski , jan kowalski
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.