W tym roku to Bóbrka była gospodarzem gminnych dożynek. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Podsumowanie żniw rozpoczęło się od zbiórki obok remizy OSP i przemarszu korowodu dożynkowego na uroczystą msze świętą do kościoła parafialnego w Bóbrce. Na czele korowodu dożynkowego przejechali starostowie: Wanda Lula i Karol Jakubowski.

Po mszy korowód znów uformował się i przeszedł pod strażnice OSP gdzie na scenie przed oficjalnym rozpoczęciem dożynek odbył się jeszcze krótki blok artystyczny.

Uroczystość uświetniły tradycyjne prezentacje wieńców dożynkowych i ich ośpiewanie. W tym roku zaprezentowało się aż 19 grup - reprezentacje sołectw: Bóbrka, Machnówka, Sulistrowa, Świerzowa Polska, Kopytowa, Faliszówka, Szczepańcowa, Zręcin, Żeglce, Draganowa, Poraj, Chorkówka, Leśniówka, Kobylany a także przysiółka Stanowiska z Kopytowej oraz stowarzyszeń: FIS w Zręcinie, Przyjazna Kopytowa, Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Szczepańcowa i Rozwoju Wsi Bóbrka. Grupy wieńcowe na ręce wójta gminy złożyły bochny chleba wypieczone z tegorocznych ziaren zbóż.

Po prezentacjach i ośpiewaniu wieńców reprezentanci grup otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Starym zwyczajem wójt podzielił otrzymany chleb wśród uczestników i gości dożynek. Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna oraz zabawa.

Zobacz zdjęcia

~reks

21-08-2018 15:48 6 4

Widz na której fotce ten pocałunek?
Odpowiedz

~widz

21-08-2018 12:11 4 7

A ja na jednym zdjęciu widzę "pocałunek śmierci"
Odpowiedz

~internauta

21-08-2018 10:13 7 8

Po oglądnięciu wszystkich zdjęć usiadłem z wrażenia i powiedziałem do siebie cytuję "Jezus Maryja" Koniec cytatu.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.